Online Satın Al

TEST TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler

RAMAZAN BAYRAMI’nda VİZESİZ

BUDVA

KARADAĞ - MONTENEGRO - CRNA GORA

ANKARA’dan DİREK Pegasus Havayolları Özel Seferleri ile
3 Gece 4 Gün
24 Haziran 2017 Hareket

 

1. Gün: Ankara Podgorica Sveti Stefan Budva

Ankara Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde sabah saat 04.00’de buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC-6961 özel seferi ile saat 07.00’da Podgorica’ya hareket. Saat 08.35’de varışın ardından özel otobüsümüzle Budva’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotoğraf molası. 15. yy’da surlarla korunan bir köy olan ve 1950’lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60-70 ve 80’lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Daha sonra Budva'ya varışımızla birlikte muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva şehrinde yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Daha sonra  kalınacak otelimize transfer ve yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Avrupa'ya nam salmış Budva gece hayatının tadını çıkarabilirler. Alınacak akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.


2. Gün: Budva (Tivat-Porto Montenegro-Perast-Kotor)

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş, gezme, deniz ve güneşten faydalanma imkanı. Sabah dileyen misafirlerimiz ile ekstra tam gün Fiyortlar Turu. Tivat - Porto Montenegro - Perast - Kotor (45 Euro) katılabilirler. Turumuzda önce Tivat’a hareket edecek ve ünlü Porto Montenegro limanını gezeceğiz. Daha sonra UNESCO Dünya doğa ve tarih mirası listesinde yerini alan, beyaz taşlar ile sarılmış ve Akdeniz güneşi ile aydınlanan bölgenin turistik kenti Kotor körfezini ve tarihi kale şehrini profesyonel lokal rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Karadağ'ın güneybatısında ve Hırvatistan'ın güneyinde, Adriya Denizi kıyısında Avrupa’nın Norveç’ten sonra en büyük fiyordu ve doğal bir limanı olan Kotor, dar boğazlarla birbirine bağlayan dört koydan oluşur. Koyun çevresindeki çıplak dağlar kıyıya dik bir biçimde iner. Gezimiz sırasında göreceğimiz şirin, barok kasaba Perast, sizi çok etkileyecek. Kişisel gezi ve aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından akşama doğru otelinize dönüş. Alınacak akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.


3. Gün: Budva (Mostar-Poçitel-Blagaj)

Sabah otelimizde alınacak erken kahvaltının ardından serbest gün, alışveriş, gezme, deniz ve güneşten faydalanma imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek tam gün öğle yemekli Mostar-Poçitel-Blagaj turu.(60 Euro) Bosna Hersek sınır geçişimizi takiben tarihi Mostar şehrine gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Öğle yemeğini (köfte, salata ve içecek) tur sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Ayrıca tarihi dokusuyla korunan ve bir Türk köyü olarak bilinen Poçitel’i geziyoruz. Daha sonra Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesini ziyaret edeceğimiz Blagaj bölgesini görüyoruz. Akşama doğru otelinize dönüş.  Alınacak akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile gece ekstra Budva Night Club turu.(30 Euro) Budva’nın en ünlü ve en eğlenceli gece kulüplerinden birine gideceğiz. Kulübe gidiş transferi, kulüp giriş ücreti, muhteşem müzik, ünlü bir Balkan sanatçısının canlı konseri  ve  ilk içki (şarap ya da bira) dahildir. Otele dönüş saati serbesttir, isteyen misafirimiz istediği saatte taksi ile dönebilir.


4. Gün: Budva Podgorica Ankara

Sabah kahvaltısının ardından serbest gün. En geç 11.00’de odalarımızı boşaltıyoruz. Saat 16:30 gibi otelden Podgorica havalimanına transfer. Pasaport, bagaj ve bilet işlemlerinizi ardından Pegasus Havayolları’nın PC-6962 sefer sayılı uçuşu ile 20:00’da Ankara’ya hareket. Yerel saat ile 23.15’de  Ankara Esenboğa havalimanına varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Pegasus Havayolları özel seferleri ile Ankara-Podgorica-Ankara uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
Tercihinize göre otellerde oda kahvaltı ya da yarım pansiyon 3 gece konaklama,—
Alan/Otel/Alan transferleri,
Budva şehir turu,—
Otel vergileri,
Tecrübeli Rehberlik hizmetleri.

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
Seyahat sağlık sigortası (10 Euro)
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
Müze ve ören yerleri girişleri
Rehber ve şoför bahşişleri.

OTELLER

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

2* Korali Hotel vb.

(Sutomore)  Budva’ya 30 km mesafede, Denize sıfır,
Özel Plaj

(Yarım Pansiyon Konaklama)

399 Euro

100 Euro

349 Euro

3* Tatjana Hotel vb. Budva

(Oda Kahvaltı Konaklama)

449 Euro

130 Euro

399 Euro

4* Mediteran Conference & Spa Resort vb.

Budva  -  Aqua Park, Özel Plaj

 (Yarım Pansiyon Konaklama)

499 Euro

160 Euro

449 Euro

4* Butua Residence Hotel vb.

Budva Old Town -  Avala Casino

 (Oda Kahvaltı Konaklama)

549 Euro

190 Euro

499 Euro

4* Tre Canne Hotel vb.

Budva  -  Wellness & Spa

(Oda Kahvaltı Konaklama)

599 Euro

220 Euro

549 Euro

0-2 Yaş Çocuk Ücreti 150.- Euro’dur.
Fiyatlarımız Erken Rezervasyon İndirimli fiyatlardır. Kademeli fiyatlandırma uygulandığından otel ve uçak müsaitliğine göre satış fiyatları artabilir. Dubrovnik Ekstra turuna katılmak isteyen misafirlerimiz için Hırvatistan Vizesi ya da Schengen Vizesi gerekmektedir.Hırvatistan Vize Ücreti 90 Euro, Schengen Vize Ücreti 120 Euro’dur. Pasaport sürenizin tur hareket tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Uçuşlar Montenegro’nun Podgorica Havalimanına gerçekleştirilmektedir.Uçuş detayları ve uçak saatleri değişebilir, uçuştan 60 gün önce tarafınıza net olarak bildirilecektir.

İlave Ekstra Tur Alternatifleri ;
1.Alternatif turumuz ; Tam gün Montenegro Turu. Cetinje - Podgorica - Virpazar - Bar (45 Euro). Bu turumuzda önce eski krallık başkenti Cetinje’yi ve buradaki tarihi manastırı görüyoruz. Cetinje’den sonra günümüzün başkenti Podgorica’ya hareket ediyoruz ve yeni başkenti görüyoruz. Daha sonra İşkodra gölü kenarındaki şirin kasaba Virpazar’ı ziyaret ediyoruz. Gezimizin son durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde tarihi Stari Bar’ı geziyoruz. Bar kalesine çıkıyor ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret edip akşama doğru otele dönüyoruz.
2.Alternatif turumuz ; Tam gün Öğle Yemekli Rafting ve Jeep Safari turu. (90 Euro). Turumuzda  “Avrupa’nın Mücevheri” olarak anılan Tara Nehri‘ne gideceğiz. 82 km uzunluğu ile  Colorado Nehri’nden sonra Dünya’daki en uzun Kanyonu olan Tara’da önce keyifli bir jeep safari yapacak ardından 16 km’lik mesafeyi rafting yaparak  unutulmaz bir maceraya atılacağız.
3.Alternatif turumuz ; Tam gün Öğle yemekli Fiyortlarda yüzme Tekne turu. (25 Euro). Harika bir doğada çıkacağınız bu turda teknemizle fiyortların içinde keyifli bir gezinti yapacak ve en az 3 farklı yerde mola vererek fiyortlarda yüzme şansı bulacağız. Öğle yemeğimizi teknede alacağız.
4.Alternatif turumuz ; Tam Gün Dubrovnik turu (70 Euro). Hırvatistan'ın Adriyatik sahilinde bulunan, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehri Dubrovnik’de yürüyerek yapılacak Dubrovnik şehir turu esnasında ihtişamlı mimarileri ile Dominican ve Franciscan Manastırları, Avrupa’nın en eski eczanesi, tarihi liman, surlarla çevrili mermer kaplı caddeleri, merdivenleri, birer sanat eseri olan çeşme ve Rector Sarayı ile Katedrali görülecek yerler arasındadır. 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU

ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

BENELUX & PARİS TURU
BENELUX & PARİS TURU

Lüksemburg gidiş - Lüksemburg dönüş

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.