Online Satın Al

MSC Armonia İle Batı Akdeniz gemi turu 7 Gece

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İstanbul - Roma, İtalya

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali2nde, Türk Hava Yolları A-B kontuarları önünde rehberinizle buluştuktan sonra, check-in işlemleri ve TK1861 sefer kodlu Roma uçağına biniş. Roma'ya varış ve Civitavecchia Limanı'na transfer. Gemi check-in işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz gemimizin Civitavecchia Limanı'ndan ayrılışını izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profesyonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler.
Gemimiz Civitavecchia Limanın dan saat 19.00'da ayrılacaktır.


2. Gün: Cenova, İtalya

Gemimiz Genova Limanı'na saat 09:00'da yanaşacaktır.Cenova Limanı Akdeniz'in en büyük limanlarından biridir. Ligurya Bölgesi'nin yönetim şehridir. Şehrin katedrali olan San Lorenzo Katedrali mimarisi ile ziyaretçileri büyülemektedir. Ana meydanlarından biri olan Ferrari Meydanı; Dükler Sarayı, Borsa Binası ve Carlo Felice Tiyatrosu ile çevrilidir. Aralarında Palazzo Rosso' nun da olduğu onlarca sarayın bulunduğu Via Garibaldi Cenova' nın güzel caddelerinden biridir. Caricamento Meydanı'nda bulunan Cenova Akvar- yumu ve Galata Müzesi görülebilecek diğer yerlerdendir. Daha önce Cenova'yı gören misafirlerimiz için güzel manzarası, farklı hikayeleri ve rengarenk evleriyle Portofino görülmeye değer bir yerdir. Gemimiz 18:00'da Cenova'dan hareket edecektir. Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Cenova'dan ne alınır? : İtalya'daki en kaliteli zeytin yağları burada, Ligurya Bölgesi'ndeki zeytinlerden elde ediliyor.


3. Gün: Marsilya, Fransa

Gemimiz Marsilya Limanı'na saat 09:00'da yanaşacaktır.Marsilya Limanı ticaret hacmi ve alan olarak Akdeniz'in en büyük limanıdır. Limanın şehir merkezine olan uzaklığı otobüsle yaklaşık 25 dakika kadardır. Bu limanda görülmeye değer iki şehir vardır. Bunlardan biri Aix-en Provence ve diğeri de Marsilya şehridir. Aix-en Provence şehri, Provence bölgesinde yaşayanlar tarafından eğitim ve sanat şehri olarak tasfir edilir. Dünyanın ünlü markalarının bulunğu sokaklar, eski ve yeni kentin otantik cadde ve sokakları, kentin her yerinde karşımıza çıkan meydanlar ve bu meydanlardaki farklı tarzlara ve hikayelere sahip çeşmeleriyle, heykelleriyle ziyaret- çileri büyüleyen bir şehirdir.
Marsilya şehri ise, M.Ö. 6. yy'da Foçalı denizciler tarafından kurulan bir şehirdir. Şehir bugün marina olarak kullanılan tarihi limanın etrafında kurulmuş bir kenttir. Limanın girişini korumakla görevli St. John ve St. Nikolas hisarları bugün restorasyonlarla ve etraflarına yapılan yeni yapılarla dikkat çekmektedir. Kentin tepesinde bulunan Notre Dame de la Garde, şehri ve şehre gelen ziya- retçileri her daim selamlamaktadır. St. Charles Tren İstasyonu, Longchamp Sarayı ve Kornişi gezerek şehrin büyüsünü yaşayabilir- siniz. Gemimiz saat 16:00'da Marsilya Limanı'ndan hareket edecektir. Dileyen misafirlerimiz geminin limandan ayrılışını izleyebilir- ler. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Marsilya'dan ne alınır?: Lavanta bahçeleriyle ünlü Provence Bölgesi'nden oda parfümleri, kokuları ve sabunlar alabilirsiniz. Çok sayıda peynir çeşidi ve farklı üzümlerden yapılmış, özellikle rose, şaraplar alabilirsiniz


4. Gün: Mahon, İspanya

Gemimiz Mahon'a saat 07:00'da varacaktır. Kahvaltı sonrasında Balerya Takım Adaları'ndan biri olan ve yaklaşık 30.000 kişinin yaşadığı Mahon Adası'nda dileyen misafirler Spiaggia Di Cala 'n Porter plajında denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarabilirler.Ya da Minorka Müzesi'ni, Hernandez Sanz Sanat Tarihi Müzesi'ni, San Felipe Kalesi'ni, Esglesia de Santa Maria Kilisesi'ni, Mercat de Pescados Marketi'ni ve Tarihi Minorka Kalesi'ni gezebilirsiniz. Kaleyi gezmek iki saatten fazla sürebilir. Daha sonrasında şehir meydanında deniz mahsülleri yiyip bir şeyler içerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Gemimiz limandan 15:00'da ayrılacaktır. Limandan ayrılışı izledikten sonra akşam yemeğine ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.
Mahon'dan ne alınır?: Bölgeye ait magnetler, kupalar alabilirsiniz.


5. Gün: Cagliari, İtalya

Gemimiz Cagliari'ye saat 11:00'da varacaktır. Cagliari Limanı'nda yürümek yasak olduğu için liman tarafından organize edilen servis ile limanın girişine kadar gidebilirsiniz. Cagliari, İtalya' ya bağlı Sardinya Özerk Bölgesi'nin Başkentidir. Şehir genel olarak engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. Bastione di San Remy, Santa Maria Katedrali, Ulusal Arkeoloji Müzesi, Bonario Bazilikası görülecek yerler arasındadır. Şehirde yürürken birbirinden renkli sokaklarda ve caddelerde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Gemimiz Cagliari'den saat 17:00'da ayrılacaktır. Dileyen misafirlerimiz gemimizin limandan ayrılışını izleyebilirler.Geminin hareketinden sonra akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şova ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.


6. Gün: La Valetta, Malta

La Valletta Limanı'na varış saatimiz 13:30'dur. Öğle yemeğinden sonra Malta Şövalyeleri tarafından kurulmuş ve ayrıca UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan bir kent olan Valletta muhteşem manzarası, şövalyeler zamanından kalma yapıları ile ziyaretçileri ortaçağ yıllarına götüren tarihi bir şehir merkezine sahiptir. İtalyan Barok Dönem ressamlarından Caravaggio'nun imzalı tek tablosunun bulunduğu St. John the Baptist Katedrali, muhteşem barok iç mimarisiyle ziyaretçileri büyülemektedir. Şehirde şövalyeler döneminden kalan Büyük Üstat Sarayı, mükemmel manzarasıyla Barrakka Bahçesi ve renkli cadde ve sokak-
larıyla LaValletta tekrar gelinmek istenen bir yer olacaktır. Adada ayrıca "Sessiz Kent" olarak bilinen ortaçağ surları ve tipik ortaçağ kale formundaki şehir Mdina görülmesi gereken bir yerdir. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şova ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler. Gemimiz saat 21:00'da limandan hareket edecektir.
Malta' dan ne alınır?: Şövalyeler dönemine ait hediyeliklerden ya da bu bölgede ünlü olan cam biblolardan alabilirsiniz.


7. Gün: Messina, İtalya

Akdenizin en büyük adası olan Sicilya Adası'nın kuzeydoğusunda bulunan Messina, coğrafi konumu dolayısıyla tarih boyunca önemli ve stratejik bir yer olmuş ve bir çok savaşın da nedeni olmuştur. Yakın tarihte geçirdiği çok büyük depremler ve tsunami ile bugünkü Messina'da geçmişin izlerini taşıyan az sayıda yapıdan biri olan şehrin katedrali iç mimarisi ve astronomik saat kulesiyle ünlüdür. Messina kentinin adı, buraya göç eden ve burayı bir ticaret noktası haline gelen Messeneli Yunan denizciler tarafından konulmuştur. Gemimizin bulunduğu limana yaklaşık elli dakika uzaklıkta olan Taormina kenti mutlaka görülmesi gereken tipik bir İtalyan kasabasıdır. Bu güzel kasabadan Etna Yanardağı'nı görmeniz mümkün olacaktır. 10. yy'da Arapların yaşamış olduğu Sicilya
Adası'nda, bugün hala Arap etkisinin göründüğü yapılar vardır ve bunlardan biri de Taormina'da bulunan Corvaja Sarayı'dır. Taormina'da ayrıca Greko-romen bir antik dönem tiyatrosu da bulunmaktadır. Gemiye döndükten sonra öğle yemeği ve gemide düzenlenen tiyatro şovu ve eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Gemimiz, Messina Limanı'ndan saat 13:30'da ayrılacaktır.
Messina'dan ne alınır?: Ricotta peyniri ile yapılan Cannolo'yu denemeli ve buraya özgü seramik işlerinden alabilirsiniz.


8. Gün: Civitavecchia ( Roma ), İtalya

Gemimiz Civitavecchia Limanı'na 09:00'da varacaktır. Kahvaltı sonrasından MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan buluşma
yerinde buluşma ve Roma'ya hareket. Roma'ya varışı takiben yaklaşık beş saatlik bir boş zamanınız olacaktır. Dünyanın en uzun yaşayan imparatorluğunun merkezi olan Roma, bugün İtalya'nın metropolitanı olarak anılmaktadır. Her yıl milyonlarca turist Roma'nın sembolleri haline gelmiş olan Coloseo, Circo Massimo, Forum Romano, Palantine Tepesi, Tanrılar Tapınağı olarak bilinen Panteon, Bernini' nin yapmış olduğu Dört Irmak Çeşmesi'nin bulunduğu Navona Meydanı ve dünyanın ünlü marka-
larının ve gene Bernini'nin yapmış olduğu bir çeşmenin bulunduğu İspanyol Merdivenleri sizleri büyüleyecektir. Ayrıca İtalyan Birilğinin sembolu olan II. Vittoriano Emanule Anıtı ve Venoto Meydanı tüm ihtişamıyla şehirde ayrı bir yere sahiptir. Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan ve tek komşu ülkesinin İtalya olduğu Vatikan, Roma'nın merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Bernini'nin yapmış olduğu sütunlarla çevrili olan St. Pietro Meydanı, St. Pietro Bazilikası ve Vatikan Müzesi'yle oldukça farklı ve özel bir durumdadır. Rönesans'ın en önemli isimlerinden Michelangelo'nun eşsiz eseri "Pieta" da Bazilika içerisinde bulunmaktadır.
MSC Türkiye Rehberinin verdiği buluşma noktasında ve zamanında buluşup havalimanına gidiş ve TK1864 sefer sayılı uçuş ile İstanbul' a dönüş.
Roma'dan ne alınır?: Carbonara soslu sipagetti denenebilir ve Navona Meydanı'ndaki ressamların tablolarından alabilirsiniz.


Ücrete Dahil Hizmetler

THY ile ekonomi sınıfı İstanbul - Roma - İstanbul uçuşu

Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama

Özel araç ile havaalanı - liman - havaalanı transferleri.

Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.

Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

Kaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeği

Fitness

Liman vergileri

Havaalanı vergileri

Günlük kişi başı 9€ gemi servis ücreti

Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri

misafirler için %100 sürprim uygulanır)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Sağlık hizmetleri.

Kara turları

Güzellik merkezi ve SPA alanı

Gemideki tüm içecekler

Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)

Vize bedeli

Yurt dışı çıkış harcı

İç hat bağlantı uçuşları

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.
Yapım yılı: 2001 Uzunluk: 251.25 m Genişlik: 28.80 m Max Hız: 21 deniz mili Voltaj: 110/220 Volt Stabilizatör: mevcut Yolcu Güvertesi: 9 Asansör: 9 adet Havuzlar: 2 büyük ve çocuk, 2 jacuzzi Döviz cinsi: Avrupa`da Euro, Brezilya`da Dolar Kabinler Balkonlu süite (22 m2) Aile süite (22 m2) Dış kabin (13 m2) İç kabin (13 m2) Engelliler kabini

Gemi Görselleri

  • MSC Cruise Armonia
  • MSC Cruise Armonia

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.