Online Satın Al

ANKARA ÇIKIŞLI KANADA AMERİKA Turu

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler

 

1. Gün: İSTANBUL – NEW YORK

İstanbul Atatürk Havalimanında saat 05:00’de buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 003 nolu seferi ile saat 07:25’de Amerika’nın en önemli şehri olan New York’a hareket. Yaklaşık 10 saatlik bir uçuştan sonra saat 11:20’de New York’a varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberimiz tarafından karşılanma ve özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce NewYork şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize geçiş ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Rehberiniz akşam yemeği için restoran önerilerinde bulunacak.


2. Gün: NEW YORK

Sabah rehberimiz ile lobide buluşma ve kahvaltı için otelden hareket. Kahvaltı sonrası günümüzü New York’un en önemli simgelerini gezerek değerlendireceğiz. Metro ile yapacağımız bu tur sırasında ilk önce dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building binasına çıkmak için bu muhteşem yapıya geleceğiz.Yüksek hızlı asansörleri ile binanın 320 metre yüksekliğinde bulunan 86.kattaki ısıtma ve soğutma sistemine sahip terastan muhteşem bir New York manzarası seyredeceğiz. Daha sonra Tekne ile yapacağımız bir tur ile Liberty Adasının ve ülkenin en önemli simgesi olan Özgürlük Anıtını göreceğiz. Ayrıca New York’u Denizden görüntüleme fırsatı da olacak. Tur bitiminde alış veriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.


3. Gün: NEW YORK – NEWPORT – BOSTON

Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak New England olarak adlandırılan bölgenin söylenmesi en zor eyaleti olan Massachusetts’e doğru yola çıkıyoruz. İçinde barındırdığı Dünyaca meşhur Harvard, MIT ve Boston Üniversiteleri ile Üniversite Başkenti olarak adlandırılan Boston’a gidiyoruz. Yol üzerinde Yale Üniversitesinde ve Newport Liman bölgesinde mola vereceğiz. Öğleden sonra varacağımız şehirde ilk önce şehir turunu yapacağız. Bu turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında Harvard ve MIT Üniversiteleri, Boston Hükümet Binası, Boston Limanı sıralanabilir. Tur sonrası otelimize geçiş ve odaların dağılımı. Akşamüstü alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanınızı değerlendirirken, çok kültürlü bu şehri yeniden keşfetmenin tadını çıkarın. Rehberiniz akşam yemeği için sizlere öneride bulunacaktır. Geceleme otelimizde.


4. Gün: BOSTON – WHITE MOUNTAINS

Sabah kahvaltıdan sonra New Hampshire Eyalaetinde yer alan, 1917 metrelik yüksekliği ile Kuzey Amerika’daki en yüksek tepeye sahip olan White Mountains bölgesine gidiyoruz. Bölgede bulunan birçok ulusal parklardan biri olan White Mountain National Forest’in eşsiz güzelliği sizleri büyüleyecek. Notch Ulusal parkında yapacağımız gezi sırasında COG treni ile 3 saat sürecek muhteşem bir tur yapacağız. Washington dağına yaklaşık 1 saatlik bir tren yolculuğu ile çıkarak buradaki terasta vereceğimiz molanın ardından tekrar aşağıya iniyoruz. Daha sonra bölgede hala bulunan Apaçi izleri ışığında bölgeyi gezerek konaklayacağımız otele varacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


5. Gün: WHITE MOUNTAINS – QUEBEC

Sabah kahvaltıdan sonra Kanada’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişinden sonra seyahatin en kuzey noktası olan Quebec kentine doğru hareket. Yol üzerinde genel arzu olursa Bizon Çiftliği turu yapacağız. Amerika’nın en görkemli hayvanlarından olan bizonların yetiştirildiği çiftlikte, özel bir araçla bizonları yakından izleme ve fotoğraflarını çekme imkanı. Öğle yemeğini burada Bizon ürünleri ile hazırlanmış bir şekilde alacağız. Gezinin ardından, Quebec eyaletinin başkenti ve kültür merkezine doğru yola devam. Varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği için serbest vakit. Geceleme otelde.


6. Gün: QUEBEC

Sabah Yeni Fransa olarak adlandırılan, ilk Kanadalılar’ın yaşadığı Côte-de-Beaupré bölgesine hareket. Yol boyunca meyve ve sebzelerin depolandığı mahzenler, ekmek fırınları, eski çiftlikler ve geleneksel evleri görmeniz mümkün. Ayrıca yol üzerinde Kuzey Amerika’nın ilk ibadet yeri olan Ste-Anne-de-Beaupré Bazilikasını ziyaret edeceğiz. Burası bir tür haç yeri olup inananlar mucizelerin gerçekleştiğini iddia etmekteler. Doğası ve muhteşem villaları ile keyifli manzaralar sunan Orléans adasından geçerek, Niagara şelalesinden 30 m daha yüksek olan Montmorency Şelalesi (84m) gezisi ve geri dönüş. Öğleden sonra, Avrupa atmosferini yansıtan bu güzel şehrin keşfi: Quebec şehrinin sembolü sayılan ve en çok fotoğraflanan oteli Château Frontenac; Parlamento Binası; günümüzde halk aktiviteleri, spor eğlencelerinin yapıldığı, 1759’da savaş alanı olan Abraham Parkı; şehir surları ile Grande Allée’yi birleştiren kale (La Citadelle); şehrin surları ve kapıları; tipik mahalleleri ile Place Royal meydanı görülecek yerler arasında. Geceleme otelde.


7. Gün: QUEBEC – MONTREAL

Sabah kahvaltıdan sonra Montreal’e doğru yola çıkacağız. Bu kıtada Amerikan ve Avrupa kültürlerinin karıştığı, İngilizce ve Fransızca birlikte kullanıldığı ender yörelerden biri olan Montreal’e varışta şehre ismini veren 233 m yüksekliğindeki Mont Royal tepesine çıkıp, Montreal şehri ile Saint Laurent Nehri’nin eşsiz manzaralarını seyredeceğiz. Ticari hareketliliğin yoğun olduğu Sainte-Catherine caddesinde gezintinin ardından, 17.yy’a ait binaları ile şehrin en eski yerleşim bölgesi Vieux-Montreal’in keşfi. Tur sonrası otelimize geçiş ve yerleşme. Akşama doğru, ışıklandırmaları ile Batı, Çin ve Japon tarzı büyülü bahçelerden oluşan Montreal Botanik Bahçesini gezebilirsiniz. Akşam yemeği için serbest. Geceleme otelimizde.


8. Gün: MONTREAL – OTTAWA – KINGSTON

Kahvaltının ardından, muhteşem doğa manzaraları eşliğinde, yer yer “Chemin du Roy” yani kral yolunu takip ederek, Ottawa’ya doğru hareket edeceğiz. Neuville, Cap-Santé ve Deschambault gibi güzel kasabalardan geçen Kanada’nın bu en eski yolu, Montreal ve Quebec arasındaki ticareti güçlendirmek amacıyla XVIII. Yüzyılın başında inşa edilmiş. Öğle saatlerinde Ontario eyâletinin güney-doğusunda bulunan Kanada’nın başkenti Ottawa’ya varış ve iki resmi dile (İngilizce ve Fransızca) sahip Kanada başkentinde panoramik tur yapacağız. Kamu binaları ile Wellington Caddesi, Neo Gotik üslupda inşa edilmiş Kanada Parlamento Binası ve Barış Kulesi, Kanada Genel Valisinin ve Başbakanının rezidansları ile bazı Büyükelçiliklerin bulunduğu Sussex mahallesi, ulusal müzeler, cıvıl cıvıl By Pazarı, şehrin içinden geçen ve UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Rideau Kanalı görülecek yerler arasında. Öğle yemeği molasından sonra Kingston’a hareket. Yol üzerinde genel istek olursa ekstra Guanacoque’de tekne turu imkanı. İrili ufaklı pekçok adanın birarada bulunduğu yazlık cennet Mille-Iles (1000 Adalar)’de tekne turu. Bin Adalar, Kanada’nın Ontario Eyaleti ile Amerika’nın New York Eyaleti arasında sınır oluşturan bir doğa cenneti. Saint Lawrence Nehri’nde yapılan bu tekne gezisi bazen Kanada kıyılarını, bazen de ABD kıyılarını takip ediyor. Turun ardından, Kuzey Kanada’nın eski başkenti Kingston’a hareket. Otelimize transfer ve dinlenme. Geceleme otelimizde.


9. Gün: KINGSTON – TORONTO

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. 19.yy’da ki İngiliz sömürge dönemine ait pek çok eski bina ile zengin bir mimari yapıya sahip Kingston’da yapacağımız panoramik şehir turu ardından Ontario Gölü’nün kıyısını takip ederek Kanada’nın en büyük ve Kuzey Amerika’nın beşinci büyük kenti Toronto’ya doğru devam edeceğiz. Varışa takiben pek çok rekora sahip, dinamik ve kozmopolit metropol Toronto’da panoramik şehir turu. Çin mahallesi, Finans Merkezinin görkemli gökdelenleri, Harbourfront, 1989 dan beri Amerika birinci liginin tanınmış beyzbol takımı Toronto’nun Blue Jays’leri ve Kanada Futbol Liginin tanınmış ünlü temsilcisi Argonauts’ların stadı olan görkemli Skydome-Rogers Center binası görülecek yerler arasında. Sonrasında otelimize transfer ve dinlenme. Geceleme otelimizde.


10. Gün: TORONTO – NIAGARA – TORONTO

Sabah kahvaltısının ardından Hamilton ve St. Catherine şehirlerinden ve üzüm bağları arasından geçerek dünyanın en güzel doğa harikalarından biri olan Niagara Şelaleleri’ne varış. Şelalelerin kıyısında yürüyüş yapabilmeniz için serbest zaman. Arzu edenler ekstra olarak Maid of the Mist adlı tekne ile şelalenin altına kadar gidebileceğiniz bir tekne gezisi yapabilirler. Öğle yemeği için serbest vakit. Dönüş yolunda 19.yy’a ait mimari eserlere sahip ülkenin en iyi korunmuş kasabası Niagara-on-the-lake’ten geçerek Toronto’ya varış. Geceleme otelinizde.11. Gün: TORONTO – İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra serbest vakit. Arzu eden yolcularımız Toronto kulesine çıkabilir veya şehri gezebilir yada alışveriş yapabilir. Akşamüstü Toronto havalimanına transfer ve saat 22:35’de Türk Hava Yollarının TK018 uçağı ile İstanbula’a hareket. Geceleme uçakta.


11. Gün: İSTANBUL

Yerel saat ile 15:25’de İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

NEW YORK TURU
İNKALARIN İZİNDE PERU BOLİVYA TURU
LOS ANGELES & LAS VEGAS & NEW YORK TURU
NEW YORK & MİAMİ
NEW YORK & MİAMİ

NEW YORK - MİAMİ ARASI UÇAK DAHİL !

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.