Online Satın Al

5* Amerikan Queen Gemisi İle Grand Mississippi Nehir Turu 13 gece

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


1. Gün: İSTANBUL – NEW YORK

İstanbul Atatürk Havalimanında saat 05:00’de buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 003 nolu seferi ile saat 07:25’de Amerika’nın en önemli şehri olan New York’a hareket. Yaklaşık 10 saatlik bir uçuştan sonra saat 11:20’de New York’a varış. Havalimanında sizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce NewYork şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize geçiş ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Rehberiniz akşam yemeği için restoran önerilerinde bulunacak. Amerikada Şükran günü kutlamalarına ve Black Friday alışveriş çılgınlığına hoşgeldiniz.


2. Gün: NEW YORK

Sabah kahvaltısından sonra serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği New York’un en önemli simgeleri turuna katılabilirler(100 Usd). Metro ile yapacağımız bu tur sırasında ilk once dünyanın en yüksek binalarından biri olan Empire State Building binasına çıkmak için bu muhteşem yapıya geleceğiz.Yüksek hızlı asansörleri ile binanın 320 metre yüksekliğinde bulunan 86.kattaki ısıtma ve soğutma sistemine sahip terastan muhteşem bir NewYork manzarası seyredeceğiz. Daha sonra Liberty Adasına giderek, hem Amerika’ya gelen göçmenlerin ilk durağı olan adayı hem de ülkenin en önemli simgesi olan Özgürlük Anıtını göreceğiz. Daha sonar tekrar tekne ile Manhattan Adasına dönüş ve otelimize transfer. Tur bitiminde alış veriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.


3. Gün: NEW YORK – NEW ORLEANS

Otelde sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılış.Bugünkü uçuşumuz ile Jazzın ve Blues un kalbi New Orleans’a geçiyoruz. Arzu edenler ile ekstra New Orleans turu(59 Usd).French Quarter,French market,St.Louis kilisesi,en saygın üniverstilerden biri olan Loyale ve Tulane üniversitesi,city park ve en klasik Louisiana malikanelerini olduğu semt gercekten görülmeye değer.Jazzın evinde jazz geceleri sizleri bekliyor.Akşam dünyaca meşhur Bourbon Caddesinde yürüyüş turu. Geceleme otelimizde.


4. Gün: New ORLEANS (Louisiana)

Hareket: 21:00de
Bugün Jazzın kalbi New Orleans’ın tadını cıkarıyoruz.Odaların sabah kahvaltısı ile boşaltılması ve valizlerin gemiye görevlilerce taşınması.Serbest Saatler.Öğleden sonra saat 16.30 da gemiye transfer ve Rüya gemimiz American Queen maceramız 21.00 da demir alarak başlıyor.. Geceleme gemimizde


5. Gün: MEŞE AĞACI GEÇİDİ (Louisiana)

Varış: 08:00 — Kalkış:13:00
Saint James Parish,bölgesinde bulunan yaklaşık 300 yaşında devasa meşe ağaçlarının oluşturduğu bu fotoğrafik bölge içerisinde Amerika’nın ilk çiftlik sahiplerinden birinin evini gezerek bu bölge hakkında bilgiler alacağız. Rüzgar gibi geçti filminin seti olan bu bölgede kendinizi Hollywood film setinde hissedeceksiniz.Akşam Kaptan’ın hoşgeldin resepsiyonu ve Grand Salonda konser konser sizleri bekliyor.


6. Gün: ST.FRANCISVILLE(Louisiana)

Varış: 08:00 — Kalkış: 13:00
Bu eski ve hoş kasaba Mississippi nehrine hakim tepede kurulmuş olup sizi geçmişte yolculuğa çıkaracak.140 dan fazla tarihi yapıları resmi belge ile onaylanmış bu kasabada Amerikada tarihsel bir yolculuk yapacaksınız..

Arzu edenler için Hop-On, Hop-Off Tur: Özel otobüsler le Royal Street de bulunan büyükannelerimizin kullandığı takılar düğmeler ve pek çok tarih sayfalarında kalan antik eşyalarla dolu bu ilginç mağaza fazlasıyla görülmeyi hakediyor.

Ardından Eski halk pazarı caddesinde el yapımı ürünler antikalar ve muzik albümlerini alma şansına sahip olacaksınız.. Turumuz, Batı Feliciana tarih müzesi ve Ferdinand caddesi,Grace Episcopal kilisesi ziyaretleri ile devam ediyor.


7. Gün: NATCHEZ (Missisipi)

Varış: 08:00 — Kalkış: 17:00
Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden olan Natchez, pek çok malikane ve konağa ev sahipliği yapar.

Arzu edenler için Hop-On Hop-Off tur: Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden olan Natchezde bu turumuzda pek çok filme ev sahipliği yapmış doğal plato olarak kullanılan sokaklar ,malikaneler ;Stanton Hall , the Magnolia Hall, Rosalie Mansion ve William Johnson evi, görülecek yerler arasında.Akşam Grand Salonda yeni bir show sizleri bekliyor.


8. Gün: VICKSBURG (Missisipi)

Varış: 08:00 — Kalkış: 13:00
Konukseverliği ve şehre gelen misafirlere karşı hoşgörülü tavrı sayesinde bu kasaba güneyin” Kırmızı halı serilmiş şehri” olarak ün yapmıştır.

Arzu edenler için Hop-On Hop-Off Tour: şehrin kültürel karakteristik ve sanatsal tüm özelliklerini görebileceğiniz bu turda aracınızdan istediğiniz yerde inecek ve dolaşıp arzu ettiğiniz taktirde yeniden binerek tüm şehri keyifle yorulmadan gezeceksiniz.Aracınız sizi aynı zamanda ünlü alışveriş bölgesine de götürecek.Ayrıca tur sırasında 125 yıldır aynı yerde bulunan kutsal üçleme kilisesini de gezebilirsiniz.Bir sonraki durak iç savaş yıllarından kalan Pemberton karargahı ve müze olan mahkeme binası. Son olarak Washington caddesi ile alışverişe doyacaksınız.isteyenler kaçırılmayacak fırsat Amerika ile özdeş meşhur Biedenharn Coca-Cola Muzesini de gezebilir.Ayrıca civarda antika oyuncak bebek müzesi gibi pek çok müze bulunmakta. Akşam Grand Salonda yeni bir show sizleri bekliyor.


9. Gün: MİSSİSİPİ ÜZERİNDE …

Bugün koltuklarımıza uzanarak ya da tüm güzellikleri kaçırmamak için kamera ve fotoğraf makinelerimizle güvertede bekleyerek eşşiz Mississipide seyirin tadını çıkartabilir ve gemi içi eğlence aktivitelerine katılabiliriz.

Mississipide eşi benzeri olmayan bir deneyim ve yolculuk sizleri bekliyor.


10. Gün: HELENA (Arkansas )

Varış:08:00 — Kalkış: 13:00
Blues un anavatanına hoşgeldiniz.Zenci gırtlağı ile ayrı bir renk kazanan büyüleyici Gospel ve Blues dinlemek için mutlaka Premium turumuza bekliyoruz.

Arzu edenler için Hop-On Hop-Off Tour: Turumuza meşhur eski mahallede bulunan Vişne sokağı ile başlıyoruz. Pek çok yeri 2005 yılında çekilen Johnny Cash imzalı “Walk the Line.” da kullanılan bu bölge boyunca yürürken ” the Malco Theater; Delta Gypsy Caravan ve Handworks gibi önemli butikler ; “ABC World News Tonight”için de kullanılan the Cotton & Kudzu Mall göreceğiniz yerler arasında.
Helenada bu tarihi merkezi gezerken özellikle 2 müze ,Doğu Arkansasda bulunan 27 bölge ve Mississipi deltsına geçmiş ve günümüz ile ışık tutacak..

Helena , aynı zamanda iç savaşın en hararetli geçtiği yerlerin başında gelir. Helena Museum bunu en iyi anlatan yerlerden biridir. Moore-Hornor House , Fort Curtis Pillow Thompson House, göreceğiniz yerler arasında


11. Gün: MEMPHIS(Tennesse)

Rüya gibi yolculuğumuz Rock’n Roll kralı Elvis Presley’in şehri Memphisde sona eriyor.Kahvaltı sonrası gemiden ayrılıyoruz ve arzu edilmesi durumunda ekstra olarak Memphis & Graceland turumuza başlıyoruz.

79 Usd).Meşhur Peabody hotel,Beale caddesi,Martin Luter King in vurulduğu ve bugün insan hakları müzesi olan Loyale hotel;Rock’n Roll Kralı Elvis Presley in ilk kaydını gerçekleştirdiği Sun Studio ları gezisinin ardından bir tarihi anı yaşamak üzere Elvis Presley Graceland turumuz başlıyor.Kral Elvis’in ayak bastığı her yeri sizler de görecek nefes alacak ve resimleyeceksiniz..Bu unutulmaz tecrübenin ardından otelimize transfer ve serbest saatler.Akşam dünyaca meşhur eğlence caddesi olan Beale caddesi yürüyüş turu ve B.B King Club da Blues dinleme imkanı.Geceleme otelimizde.


12. Gün: MEMPHIS(Tennesse)-CHİCAGO(İllinois)

Sabah kahvaltısının ardından erken otelden ayrılış ve havalimanına transfer Chicago’ya 1saat 45dk lık bir uçuş ve ardından otelimize transfer.Ardından yürüyerek yapılacak şehit turu.Dünyanın ilk gökdelenlerinin yükseldiği bu şehir de Sears Tower,Water Tower gibi dünyanın ilk 1970 lerde yapılan gökdelenlerini göreceksiniz.Ayrıca bu turda dünyaca meşhur alışveris caddesi Magnificent Mile ve State Street,Trump Binas,Millenium Park,Chicago nehri,Chicago Tribune gibi yapılar sizleri kendisine hayran bırakacak.Akşam geceleme otelimizde.Chicago Bulls takımının dev ismi Michael Jordan ın sahip olduğu restaurant da akşam yemeği şansını kaçırmayın!!!(rezv.gereklidir!!)


13. Gün: CHİCAGO-ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest alışveriş ve gezi imkanı.Otelde saat 11.30 da odaların boşaitılması ve valizlerin emanete bırakılması .Akşam üzeri otelden ayrılış ve havalimanına transfer Türk Hava Yolları nın TK6 sefer sayılı uçağı ile saat 22.00’de İstanbul’a uçak yolculuğu ve ertesi gün


14. Gün: İSTANBUL

Saat 16.45 de Istanbul’a varış ve yolculuğumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Havayolları ile Istanbul-New York/Chicago-Istanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar

Newyork-New Orleans/Memphis-Chicago arası ic hat uçuşları

Tüm transferler

Newyork da 2 gece 1.sınıf otelde oda kahvaltı konaklama

Chicagoda 1 gece 1.sınıf otelde oda kahvaltı konaklama

New Orleansda 1 gece 1.sınıf otelde oda kahvaltı konaklama

Memphis de 1 gece 1.sınıf otelde oda kahvaltı konaklama

Nostaljik 5* American Queen gemisinde 7gece tam pansiyon esasına göre konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlar ve son gün sabah kahvaltısı ile sona erer)

Gemide Amerikan tarzı kahvaltı öğle ve akşam yemekleri

Gemide Akşam yemekleri sırasında alınan ikram bira ve şarap servisi

Gemide Öğlen yemekleri sırasında alınan ikram soft drink servisi

Gemi yolculuğu boyunca ücretsiz kahve su dondurma cookies ve meşrubat ikramı

24saat ücretsiz oda servisi

ücretsiz odanızda continental kahvaltı imkanı

24 saat aperatif ücretsiz yemek imkanı

Ücretsiz Newyork şehir turu

Ücretsiz Chicago yürüyüş turu

Ücretsiz New Orleans Gece Bourbon street turu

Ücretsiz Memphis Gece Beale street turu

Nostaljik Gemi yolculuğumuz boyunca uğranılan limanlardaki ücretsiz turlar

İsteğe bağlı gemide ön rezervasyon ile gerçekleşebilecek ücretsiz hop on- hop off turlar
(sınırlı kontenjan!!)

Gemideki her türlü ücretsiz güniçi aktiviteler,

Gemideki gece konser v.b aktiviteler

Tüm alan ve liman vergileri(420eur.

Sizin adınıza günlük 14eur dan ödenen gemi bahşişleri(126eur.-)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Premium shore excursion adı altında gemi şirketi tarafından navigasyon sırasında gemide satılan bazı extra turlar

New Orleans şehir turu ve Memphis & Elvis Presley Graceland turu

New Yorkunönemli simgeleri turu

Amerikada iç hat uçuşlarında bagaj taşıma ücretleri

İsteğe bağlı gemi personeline ve kara turları sırasında lokal rehber ve şöförlere birebir verilen bahşişler

Özel sağlık ve seyahat sigortası

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU

ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

BENELUX & PARİS TURU
BENELUX & PARİS TURU

Lüksemburg gidiş - Lüksemburg dönüş

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.