Online Satın Al

İlkbahar ROMANTİK YOL ALMANYA TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


İLKBAHAR ROMANTİK YOL ALMANYA TURU

Türk Havayolları Tarifeli Seferi İle

17 Mayıs 2017 Hareket

4 Gece 5 Gün

1. Gün: İstanbul – Münih ( Augsburg )

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Ves Turizm kontuarında saat 03:00'te buluşma. Pasaport ve Check-In işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1629 sefer nolu tarifeli seferi ile saat 06:45'te Münih'e hareket. Yerel saat ile 08:30'da Münih’e varış. Grubumuzu karşılayan özel otobüsümüz ile Romantik Yol Turumuzun ilk durağı Augsburg’u görmek üzere havalimanından hareket. Varışın ardından Şehir Turu. Tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve Barok Tarzındaki Saraylar, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi, Belediye sarayı göreceğimiz yerler arasından. Kısa süreli bir molanın ardından Münih’e dönüyoruz. Münih Şehir Tanıtım turumuzu yapıyoruz. Tur esnasında göreceğimiz yerler arasında ; Odeon Platz Meydanı, Feldhernhalle ( Generaller Salonu ), ; Burası 1814’de Fransızlara karşı kazanılan zaferden sonra, bir grup Bavyeralı asker anısına yapılmış bir anıt ve daha sonra Nazi birliklerinin de buluşma yeri haline gelmiş. Sol tarafımızda Hof Garten Bahçelerini ve Residenz’i görüp Marien Platz Meydanına doğru hareket ediyoruz. Alteshaus ( Eski Belediye Sarayı, Viktualienmarkt, Bavyera Eyalet Tiyatrosu, Frauenkirche ( Meryem Ana Kilisesi ) göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Münih ( Füssen & Schwangau & Landberg Am Lech )

Sabah kahvaltı sonrası Romantik Yol güzergahı üzerindeki ilk durağımız Füssen. Bu tarihi şehri birlikte gezdikten ve tanıdıktan sonraki durağımız Tarihi Schwangou kasabası. Burada arzu eden misafirler ekstra olarak Neuschwanstein Şatosu. ( 20 € ) Romantik Yol’ un incisi olarak kabul edilen ve Disneyland’ın ambleminde de kullanılan masalsı Neuschwanstein Şatosu'nu geziyor ve hemen karşısında ki Hohenschwangau Şatosunu görüp resim çekme fırsatını değerlendiriyoruz. Tur sonrası Landsberg Am Lech kasabasında serbest zaman.Olağanüstü masalsı bu şehri doyasıya gezdikten sonra Füssen’e hareket. Son durağımız olan Füssen’e varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve Barok tarzındaki saraylar, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi, Belediye Sarayı ve şehrin diğer önemli yerleri. Daha sonra Münih’e dönüyoruz. Geceleme Münih’te otelimizde.


3. Gün: Münih – Dinkelsbühl- Rothenburg – Wützburg – Frankenhaltz Platz

Sabah kahvaltısı sonrası Romantik Yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk duraklarımız Romantik Yolun en güzel kasabalarından Dinkelsbühl ve Rothenburg ob der Tauber. Tarihi merkezi surlar içerisinde yer alan Dinkelsbuhl, Romantik yolun en güzel ve bakımlı kasabalarından ve yine Ortaçağ’ın ve Almanya Romantik Yolun en iyi korunmuş kasabalarından olan Rothenburg gerçekten sizi bir masal alemine götürecek. Daha sonra Würzburg’a devam ediyoruz. Varışın ardından eski Şehirde gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Kraliyet Sarayı, Marienberg Kalesi, Katedral, Eski Köprü, Marienkapelle Kilisesi, Belediye Binası ve Eski Eserler Müzesi ni tanıyoruz. Turumuz sonrası Gecelemek üzere Frankenthal Platz Şehrine hareket. Konaklama otelimizde.


4. Gün: Frankenthaltz Platz - Heidelberg – Frankfurt

Sabah kahvaltı sonrası Heidelberg’e hareket. Almanya’nın en tarihi kentlerinden biri olan bir çok filme evsahipliği yapmış, aynı zamanda da Üniversiteleri ile ünlü tarihi Heidelberg’de Şehir Tanıtım Turumuzu yapıyoruz. Ren ve Neckar Nehirlerinin arasında kalan vadide kurulmuş olan bu tarihi şehirde göreceğimiz yerler arasında ; Haupstrasse, Herkül Heykeli ve Çeşme, Mark Platz Meydanı, Esti Tarihi Köprü, Katedral Binası, vardır. Arzu eden misafirler Heidelberg Kalesini ziyaret etmeleri için serbest zaman. Daha sonra Frankfurt’a hareket. Varışın ardından Farnkfurt Merkezini geziyor ve gecelemek üzere otelimize gidiyoruz. Geceleme Frankfurt’ta Otelimizde.


5. Gün: Frankfurt – Ruedesheim - İstanbul

Kahvaltı sonrası sonrası valizlerimizle birlikte Ruedesheim’e hareket. Güzergah üzerinde Niederwalddenkmal Zafer Anıtını ziyaret ediyor ve Muhteşem bir Panoramik güzellik bizi karşılıyor. Ardından Ruedesheim’e varış ve rehberimiz eşliğinde kısa bir yürüyüş turunun ardından serbest zaman. Rehberinizin belirteceği saatte havaalanına transfer. Pasaport ve Bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1594 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:15’te İstanbul’a hareket. 23:20’de Varışın ardından hizmetlerimizin sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile gidiş dönüş uçak biletleri
Münih’te 4* Hotel Regent v.b. Otel’de 2 gece konaklama
Frankenthal Plaztz’da 3* Achat Hotel’de v.b. Otel’de 1 gece konaklama
Frankfurt’ta 4* Tryp Wyndham v.b. Otel’de 1 gece konaklama
Otellerde 4 adet açık büfe kahvaltı
Münih, Augsburg,Fusen, Schwangau, Landberg Am Leh, Dinkelsbuhl, Rothenburg, Wützburg, Heidelberg, Frankfurt, Ruedesheim, Panoramik Şehir Tanıtım Turları ( Girişler dahil değildir. )
Programda belirtilen tüm transferler
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Havalimanı ve Güvenlik Vergileri
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri
Programda ekstra olarak belirtilen geziler
Kişisel harcamalar
Yurt Dışı çıkış harcı 15 TL
Vize masrafları 130 Euro
Ören yeri ve saray giriş ücretleri

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR
*Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur VES TURİZM tarafından bildirilecektir.
*Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce VES TURİZM tarafından bildirilecektir.
*Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce VES TURİZM tarafından bilgi verilecektir.
* 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
*Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
*Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından VES TURİZM sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
*Ekstra turlar , servis aldığımız yerel VES TURİZM tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
*Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
* VES TURİZM, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. VES TURİZM, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI

HERŞEY DAHİL !!!

399.00

ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI KLASİK İTALYA TURU

DİREKT UÇUŞ

549.00

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

399.00

THY İLE BENELUX PARIS
THY İLE BENELUX PARIS

GİDİŞ DÖNÜŞ LÜKSEMBURG

399.00

ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER
ORTA AVRUPA ve MUHTEŞEM GÖLLER

GÜNDÜZ TURLARI DAHİL!

699.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.