İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU

İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU
1399.00 €

ŞEKER BAYRAMI, KURBAN BAYRAMI, YAZ DÖNEMİ
İSKANDİNAVYA ve FİYORDLAR
KOPENHAG (1) – DFDS CRUISE (1) – OSLO – GEILO (1) – BERGEN (1) – FØRDE TOWN (1) – HAMAR (1) – STOCKHOLM (2) – SILJA LINE CRUISE (1) – HELSINKI
23 Haziran (Şeker Bayramı), 21 & 28 Temmuz, 11 Ağustos, 25 Ağustos (Kurban Bayramı) 2017 Hareket … 9 Gece
2 Gece Gemi Yolculuğu ve 2 Gece Akşam yemeği dahildir.
(Kopenhag Gidiş – Helsinki Dönüş)

1. Gün: İSTANBUL – KOPENHAG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 06.00’da buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1783 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.50’de Kopenhag’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11.10’da Kopenhag’a varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuz için hareket ediyoruz. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı,  Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları, Belediye Binası Meydanı görüleceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer dinlenmek üzere günümüz serbest.


2. Gün: KOPENHAG – OSLO (DFDS Cruise) GEMİ KONAKLAMA

Kahvaltımızın ardından Başkentde alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Tivoli Bahçelerine çıkıyoruz (40 Euro). Turumuz esnasında Tivoli Bahçesi, İskandinavya’nın en eski eğlence parkı ve muhteşem iskandinav mimarilerini göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp bizleri Oslo’ya götürecek olan (DFDS Cruise) gemisine geçiyoruz. Kabinlere yerleşdikden sonra serbest zaman. Akşam yemeğimizi gemimizde alıyoruz. Gecemiz gemide geçiyor.


3. Gün: OSLO – GEILO (219 km)

Gemimizde yapacağımız kahvaltının ardından 09.30’da Oslo’ya varışımızda şehir turu için hareket ediyoruz. Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen Belediye Sarayını, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Skitramp Rampast Vigeland Parkı, Residance Müzesi ve Frogner Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi bizlere ayrılan serbest zamanın ardından Geilo’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Ünlü kayak merkezi Geilo’ya varışımızda otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest


4. Gün: GEILO – BERGEN (243 km)

Kahvaltımızın ardından Bergen’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuza Geilo Ulusal Parkı Hardangervidda Doğal Parkında bulunan Hardanger köprüsünden Eidfjord’a geçiyoruz. Ardından Bruravik üzerinden Voss’u geçip bir Fiyord şehri olan Bergen’e varıyoruz. Bergen şehir merkezinde yapacağımız gezimizin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest.


5. Gün: BERGEN – SOGNEFJORD – FØRDE TOWN (175 km)

Kahvaltımızın ardından Bergen şehir merkezinde alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sizlere ayrılan öğle yemeği zamanının ardından rehberimizin bildirdiği saatte Kuzey’de Fioyrdlara doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Feribot ile Oppedal-Lavik’den Sognefjord’a geçip Førde’ye doğru yapacağımız otobüs yolculuğumuzda muhteşem Fiyord manzaları bizlere eşlik edecek. Varışımıza istinaden otele giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve günümüz dinlenmek üzere serbest.


6. Gün: FØRDE TOWN – BALESTRAND – AURLANDSFJORD – GUDVANGEN – FLAM – HAMAR (540 km)

Kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Hamar’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız tarihi Balestrand. Burada birbirinden güzel resimler çekmek üzere vereceğimiz molamızın ardından Dragsvik’den Vangsnes’e geçmek üzere feribota biniyoruz. Ardından Stalheim üzerinden Gudvangen’e doğru kısa bir yolculuğumuz olacak. Turumuzun en can alıcı noktalarından birisi olacak olan Gudvangen ve Flam arasında bulunan Aurlandsfjord’u arasında 2 saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. Flam’a varışımıza istinaden alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz serbest zamanımız olacak. Dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan tarihi Flam treni ile yapacağımız yolculuğumuza katılabilirsiniz. (70 Euro) Bu güzel turumuzun ardından Borgund Stave Kilisesini görecek ve Hamar’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Varışımıza istinaden otelimize giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Günümüz serbest.


7. Gün: Bergen, Oslo

Sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Oslo’ya hareket. Hardanger Fyordu‘nun muhteşem mazarası eşliğinde,eskiden arabalı vapurla geçilen Bruravik Brimnes arasını, 2014te açılmış olan asma köprüden geçerek katedeceğiz. Maabodal vadisinin fyorda kavuştuğu noktadan, Avrupanın en büyük aşinım düzlüğü olan Hardanger yaylasına tırmanmaya başlayacağız. Yayalaya varışa yakın bir yerde, 182m. den dökülen Voringsfoss şelalesinde mekanın keyfini çıkaracağızz.Geilo‘dan sonra Halling vadisinden devam eden yolculuğumuz esnasında Tyri Fyordu – aslında göldür - boyunca Oslo‘ya doğru gidiyouz. Oslo‘ya varış ve geceleme otelinizde. Clarion Hotel Christiania /Oslo >>İncele veya Thon Hotel Opera/Oslo>>İncele


7. Gün: HAMAR – KARLSTAD – ÖREBRO – STOCKHOLM (557 km)

Kahvaltımızın ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Karlstad ve Örebro üzerinden Stockholm’e uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Stockholm’e varış. Geceleme otelimizde.


8. Gün: STOCKHOLM

Kahvaltımızın ardından Stockholm şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alış veriş için serbest zaman. Dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Viking Vasa Gemi müzesi turumuza katılabilirsiniz.(50 Euro) 17.y.y’da vikingler tarafından yapılmış olan, yıllarca batık olarak kaldıktan sonra çıkartılıp dönemin tek savaş gemisi olarak müzeye çevrilmiştir. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler


8. Gün: Oslo

Sabah kahvaltısının ardından otobüsümüz ile Oslo şehir turumuza başlıyoruz. Yapılacak olan panoramik şehir turunda Norveç Parlamentosu. Kraliyet Sarayı, görülecek yerler arasındadır. 1952 kış olimpiyatlarının yapıldığı ünlü atlama merkezi Holmenkollen ve içinde insanın doğumdan ölümüne dek tüm hayat evrelerinin heykellerle anlatıldığı Vigeland Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Turumuz Nobel Barış Ödülünün verildiği Belediye Sarayı’ndan sonra modern şehrin merkezi liman bölgesi Aker Brygge’de son buluyor. Öğleden sonra alışveriş, çevre gezileri, Viking Tarih Müzesi, Munch Müzesi, Kontiki Müzesi yada Kuzey Kutbu - Fram Müzelerini rehberinizle birlikte  ziyaret için serbest zaman, Geceleme otelinizde.   Clarion Hotel Christiania /Oslo >>İncele veya Thon Hotel Opera/Oslo>>İncele


9. Gün: STOCKHOLM – HELSINKI ( Silja Line Cruise ) GEMİ KONAKLAMA

Sabah kahvaltısının otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek şirin ve tarihi kentler Uppsala ve Sigtuna turuna katılabilirler (65 Euro). Gezimizde yarı Gotik yarı Ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç’in tarihte kurulan ilk kenti olan Sigtuna görülecektir. Alternatif olarak ekstra Drottningholm Kraliyet Yazlık Sarayı turu da yapılabilir (65 Euro). Tur sonrası Helsinki’ye bizi götürecek gemiye (Silja Line Cruise) gitmek üzere limana hareket. Saat 17.00’da hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve geceleme.


10. Gün: HELSINKI – ISTANBUL

Kahvaltımızı gemimizde alıyoruz. Ardından özel aracımız ile Helsinki’yi tanımak üzere tura çıkıyoruz. Sibelius Anıtı’nın da bulunduğu Senato Meydanı, Tempellaukkio Rock Kilisesi, Parlamento Meydanı ve Kraliyet Opera Binası görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Suomenlinna Kalesi tekne turuna katılabilirler (45 Euro). Tur sonrası havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1764 sefer sayılı uçağı ile 18.25’te İstanbul’a hareket. Saat 21.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul – Kopenhag / Helsinki – İstanbul parkurunda uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen otel vb. kategoride 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama,
Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama,
Alan/otel/alan transferleri
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
Kopenhag – Oslo ve Stockholm – Helsinki arası gemiyle yolculuklar,
Kopenhag, Oslo, Bergen, Hamar, Stockholm, Helsinki’de şehir turları,
Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro ),
Zorunlu sigorta ücreti (20 Euro),
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
Müze ve ören yerleri girişleri,
Rehber ve şoför bahşişleri.

Programda belirtilen ekstra turlar minimum 20 kişiyle organize edilir. Rehberiniz tur programında gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Ves turizm, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
23.06.20171499.00 €1998.00 € 1499.00 €0 - 2 Yaş 200.00 €
3 - 12 Yaş 1299.00 €
Taksitler »
21.07.20171499.00 €1998.00 € 1499.00 €0 - 2 Yaş 200.00 €
3 - 12 Yaş 1299.00 €
Taksitler »
28.07.20171399.00 €1898.00 € 1399.00 €0 - 2 Yaş 200.00 €
3 - 12 Yaş 1299.00 €
Taksitler »
11.08.20171499.00 €1998.00 € 1499.00 €0 - 2 Yaş 200.00 €
3 - 12 Yaş 1299.00 €
Taksitler »
25.08.20171499.00 €1998.00 € 1499.00 €0 - 2 Yaş 200.00 €
3 - 12 Yaş 1299.00 €
Taksitler »
Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.