Orta Avrupa (PVB-Viyana Gidiş-Dönüş Direkt ANKARA)

Orta Avrupa (PVB-Viyana Gidiş-Dönüş Direkt ANKARA)
399.00 €

                          PRAG & BUDEPEŞTE & VİYANA

                                                       PRAG (3) & BUDAPEŞTE (2) & VİYANA (1)

                               Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile ANKARA’DAN direkt hareket

1. Gün: ANKARA – VİYANA – PRAG

Ankara Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 01:30’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1897 sayılı tarifeli seferi ile saat 04:30’da Viyana’ya uçuş. Yerel saat ile 05:55’te varış ve Prag’a transfer. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Cesky Krumlov turuna (30 Euro) katılabilirler. Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi ortaçağa geri götürecek. Turumuz sonrası Prag’a devam ediyoruz. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Küçük Mahalle , Charles IV. köprüsü, eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


2. Gün: PRAG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden & Nazi Kampı turuna katılabilirler (70 Euro). Bu turumuzda ilk olarak II. Dünya Savaşı’nda toplama kampı olarak kullanılan Terezin Nazi Kampı’nı ziyaret ediyoruz. Kamp ziyaretimiz sonrasında Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Turumuz sonrası otele transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Prag ortaçağ gecesi turuna katılabilirler (55 Euro). Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yy’den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde, esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


3. Gün: PRAG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizi rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna katılabilirler (45 Euro). 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna katılabilirler (40 Euro). Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşacaksınız. Tekne turu sonrasında şehrin önemli cadde ve bulvarlarını gece görüntüleri ile bir kez daha görme fırsatı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 


4. Gün: PRAG – BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Prag’tan ayrılıyor ve Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Bratislava turuna (30 Euro) katılabilirler. Kişi başı 25.000 €’luk milli gelirle Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları , Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler (50 Euro). Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçireceğiz. Akşam yemeği esnasında ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapma fırsatımız olacaktır. Otelimize dönerken Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


5. Gün: BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna katılabilirler (45 Euro). Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad üzerinde Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler (25 Euro). Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


6. Gün: BUDAPEŞTE – VİYANA

Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte’den ayrılıyor ve Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Viyana’ya varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler (50 Euro). Bu turumuzda ilk olarak Viyana’yı tepeden görme fırsatı bulacağımız Kahlenberg’i ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken; akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


7. Gün: VİYANA - ANKARA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Mayerling, Seegrotte Baden Şehri (Wienerwald Turu) turuna katılabilirler (50 Euro). Nazi Almanyası’nın II.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotte’de tekne turu yapıyoruz. Beethoven'in IX. Senfonisi'ni bestelediği, kaplıcalar ve tabiat şehri olarak bilinen Baden şehrine yola çıkıyoruz. Baden turu sonrası Viyana ormanlarının muhteşem manzarası eşliğinde Viyana’ya geri dönüyoruz. Avrupa’nın en ünlü saraylarından biri olan Schönbrunn’un bahçelerini gezdikten sonra turumuzu sonlandırıyoruz. Uçağın saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından TK 1898 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 22:20’de Ankara’ya hareket. Yerel saat 01:35 ile varış ve turumuzun sonu. 


Ücrete Dahil Hizmetler
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Ankara’dan direkt hareketli Viyana gidiş – dönüş uçak bileti
Havalimanı vergileri
3 ve 4* otellerde 6 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Tüm şehirler arası transferler 
Panoramik Prag, Budapeşte ve Viyana şehir turları 
Şehir vergileri (15 Euro) 
AYAKİZİ TURİZM profesyonel rehberlik hizmetleri 
Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (100 EURO ) 
Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 EurO`dur.)
Tüm kişisel harcamalar, 
Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
Öğle ve Akşam yemekleri,
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
Kisi basi 5,-€ bahsis otobus söförü icin gezi sonunda toplanacaktir.


Vize Durumu : 
Tura katılım için Schengen vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerine vize uygulanmamaktadır.

3 ve 4* Oteller
Prag (Merkeze 10 – 15 km uzaklıkta)
Budapeşte (Merkeze 10 – 15 km uzaklıkta)
Viyana (Merkeze 10 – 15 km uzaklıkta)

Ekstra tur paketleri : 

Paket I
Wienerwald (50 Euro)
Cesky Krumlov (30 Euro)
Karlovy Vary (45 Euro)
Dresden & Nazi Kampı (70 Euro)
Bratislava (30 Euro)
Esztergom & Visegrad & Szentendre (45 Euro)
Belirtilen gündüz turlarının hepsinin alınması durumunda 270 Euro yerine %20 indirim ile 215 euro’ya satın alma imkânı (tur esnasında rehbere ödenir.)

Paket II 
Grinzing Meyhaneleri (50 Euro)
Vlatava Nehri Tekne (40 Euro)
Prag ortaçağ gecesi (55 Euro)
Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence (50 Euro)
Belirtilen gece turlarının hepsinin alınması durumunda 195 Euro yerine %10 indirim ile 175 euro’ya satın alma imkânı(tur esnasında rehbere ödenir.)

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

**** Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.****


Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
10.07.2017399.00 €599.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
2 - 7 Yaş 399.00 €
7 - 12 Yaş 399.00 €
Taksitler »
17.07.2017399.00 €599.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
2 - 7 Yaş 399.00 €
7 - 12 Yaş 399.00 €
Taksitler »
24.07.2017399.00 €599.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
2 - 7 Yaş 399.00 €
7 - 12 Yaş 399.00 €
Taksitler »
31.07.2017399.00 €599.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
2 - 7 Yaş 399.00 €
7 - 12 Yaş 399.00 €
Taksitler »
07.08.2017399.00 €599.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
2 - 7 Yaş 399.00 €
7 - 12 Yaş 399.00 €
Taksitler »
14.08.2017399.00 €599.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
2 - 7 Yaş 399.00 €
7 - 12 Yaş 399.00 €
Taksitler »
21.08.2017399.00 €599.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
2 - 7 Yaş 399.00 €
7 - 12 Yaş 399.00 €
Taksitler »
Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.