ROMANTİK YOL BAVYERA ORTA AVRUPA

ROMANTİK YOL BAVYERA ORTA AVRUPA
399.00 €

ROMANTİK YOL & BAVYERA & ORTA AVRUPA
MÜNİH (2) PRAG (3) BUDAPEŞTE(2)
Pegasus havayolları tarifeli seferleri ile
Stuttgart gidiş-Budapeşte dönüş

1. Gün: İstanbul – Stuttgart – Münih

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 08.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC969 tarifeli seferi ile 11.10’da Stuttgart’a hareket, yerel saat ile 13.30’da varış ve özel otobüsümüz ile Münih’e transfer, yol üstü arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Füssen&Neuschwanstein şatosu turu, (ekstra tura katılmak istemeyen misafirlerimiz için şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir), Bu turumuzda Romantik Yol içindeki köy ve kasabalardan geçerek Füssen’e ulaşıyoruz. Füssen şehir turumuzda görülecek yerler arasında, Füssen şehir merkezi, Belediye Binası, dar sokakları ve şehrin diğer önemli noktalarını gördükten sonra Disneyland’ın ambleminde de kullanılan masalsı Neuschwanstein Şatosu'nu geziyor ve hemen karşısında ki Hohenschwangau Şatosunu görüp resim çekme fırsatını yakalıyoruz. Turumuzun sonrasında Münih’e transfer ve geceleme otelinizde.
Ekstra Füssen & Neuschwanstein Şatosu turu: 50 Euro (Kişi Başı)


2. Gün: Münih

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından panoramik Münih şehir turu, şehir turumuzda ilk önce Münih Olimpiyat Köyü, BMW binası, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marienplatz göreceğimiz yerler arasındadır, şehir turumuz sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Hallstatt & Salzburg & Hangar 7 turumuzu gerçekleştireceğiz,
Bu turumuzda Almanya ve Avusturya‘nın gölleri dağları ve muhteşem manzaraları arasından geçerek bir doğa harikası olan Hallstatt’ı görüyoruz. Unesco tarafından dünya kültür mirası listesine alınmış kasabada şehir turumuzu yürüyerek yapıyoruz, masalsı güzergâhta ilerlerken şirin kilise, şelaleler ve tuz ürünleri satılan sevimli dükkânlar önümüzü kesecek. Muhteşem dağ ve göl manzarası eşliğinde gezimizi rehberinizin vereceği serbest zaman ile bitireceğiz, serbest zaman sonrası yine Avusturya ‘nın en güzel şehirlerinden Salzburg‘a hareket ediyoruz. Avrupa’nın ortasında yer alan 150.000 nüfuslu küçük bir şehirdir. Yılda 5 milyon kişi ziyaret ettiği Salzburg’u bu kadar cazip kılan ünlü besteci Mozart’ın sadece doğduğu şehir değil ayrıca yaşayıp en güzel bestelerini yarattığı yer olmasıyla birlikte gerek görsel gerekse tarihi binaları ile görülmeye değerdir. Turumuza Unesco tarafından dünya mirası listesine eklenmiş Altstadt bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz; Gezimize panoramik olarak Mirabel Sarayının bahçelerini, Salzburg Katedrali ve Avrupa’nın en yüksek kalelerinden biri olan Salzburg Kalesini, Başkanlık Sarayını ve Mozart’ın yaşadığı evi görüyoruz, şehir turumuz sonrası verilecek serbest zamanın ardından Avusturya’nın yarış ve akrobasi takımı Redbullun dünyaca ünlü müzesi Hangar-7 ziyaret edeceğiz, bu turumuda Redbull takımının yarışlarda kullandığı formula 1 araçları, akrobasi uçakları ve 2012 yılından uzaydan dünya’ya atlayış yapan dünyaca ünlü Avusturya’lı paraşütcü ve yüksek atlamacı Felix Baumgartnerın tarihi atlayışında kullandığı özel uzay kapsülü ve kıyafetini göreceğiz. Turumuzun sonrasında Münih’e transfer ve geceleme otelinizde.
Ekstra Hallstatt & Salzburg & Hangar 7 turu: 80 Euro (Kişi Başı)


3. Gün: Münih - Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket. Yol üstünde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Nürnberg turu. 
(ekstra tura katılmak istemeyen misafirlerimiz için şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir), Bir Bavyera şehri olan Nürnberg ;tarihsel olarak önemli bir şehirdir. II. Dünya Savaşı öncesi kalabalık Nazi mitinglerinin yapıldığı; Nürnberg Meydanı, Hitler’in ve birçok savaş suçlusunun yargılandığı ünlü Nürnberg Mahkemeleri, şehri çevreleyen tarihi surlar, St.Lorenz Katedrali, Ressam Albert Dürer’in kaldığı ev, Kaiserburg Şatosu göreceğimiz önemli yerler arasında. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası Prag yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından Prag panoramik şehir turu. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali,  Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra Nürnberg turu .: 40 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu .: 45 Euro (Kişi Başı)


4. Gün: Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın  Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Prag merkeze transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği, yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu .: 45 Euro (Kişi Başı) Yemekli .: 60 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği.: 65 Euro (Kişi Başı)


5. Gün: Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin  Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer. Akşam Eksta Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği bu turumuzda lokal restaurantta yerel müzisyenlerin, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu .:  75 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Terezin kampı & Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu .:  95 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği .: 45 Euro (Kişi Başı)


6. Gün: Prag - Budapeşte

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte’ye hareket. Yol üzerinde ekstra Viyana turu
(ekstra tura katılmak istemeyen misafirlerimiz için şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir), Viyana şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele Budapeşte’ye yolculuğumuza devam ediyoruz. Budapeşte’ye varışın ardından şehir turu. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi  Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904  yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak görülecek  yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
Ekstra Viyana Turu .: 40  Euro(Kişi Başı)
Ekstra Çigan Gecesi .: 50 Euro (Kişi Başı)


7. Gün: Budapeşte

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Budapeşte şaheserleri & Estergon & Visegrad öğle yemekli gezisine katılabilirler. Budapeşte şaheserleri turumuzda rehberinizin eşliğinde şehrin merkez caddelerinden, tuna kıyılarından, tarihi köprülerinden ve meydanlarından geçerek Kale bölgesini, Balıkçılar burcunu, Matyas kilisesini ve budapeste resmini en iyi görebilecegiz ve cekebilecegimiz Citadella tepesine cıkacagız Ardından bir ortaçağ kalesi  ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelinizde.
Ekstra Budapeşte şaheserleri & Estergon & Visegrad turu: 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı)
Ekstra Budapeşte şaheserleri : 20 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 35 Euro (Kişi Başı)


8. Gün: Budapeşte - İstanbul

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından rehberinizin bilgilendireceği saatte Budapeşte Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi PC332 ile 12.50’de İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a 15.50’de varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile gidiş dönüş uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen kategorideki otellerde 7 gece konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Alan- Otel- Alan transferleri,
Tüm şehirlerarası transferler,
Münih-Prag-Budapeşte şehir turları,
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize Ücreti,
Seyahat sağlık ve vize sigortası,
Yurtdışı Çıkış Harcı,
Tüm otel ekstraları, 
Ekstra Turlar,
Rehber, şöfor, lokal servis tipleri,

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
08.07.2017399.00 €579.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
22.07.2017399.00 €579.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
05.08.2017399.00 €579.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
19.08.2017399.00 €579.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
07.10.2017399.00 €579.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
21.10.2017399.00 €579.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
28.10.2017399.00 €579.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.