MEGA AVRUPA TURU

MEGA AVRUPA TURU
0.00

GRUPLARA ÖZEL TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDAN HAREKET EDİYORUZ

MEGA AVRUPA TURU

 

18 GÜN - 15 GECE

 

13 ÜLKE – 11 BAŞKENT -27 ŞEHİR


YUNANİSTAN (KAVALA – SELANİK – İGOMENİTSA), İTALYA (BARİ  – ROMA – FLORANSA – PİSSA - VENEDİK – VERONA – GARDA – MİLANO), İSVİÇRE (LOZAN-CENEVRE), FRANSA(LYON – PARİS), BELÇİKA (BRUGGE – BRÜKSEL), HOLLANDA (AMSTERDAM), ALMANYA (HANNOVER-DRESDEN), ÇEK CUMHURİYETİ (PRAG – CESKY KRUMLOV), AVUSTURYA (VİYANA), SLOVAKYA (BRATİSLAVA), MACARİSTAN(BUDAPEŞTE), SIRBİSTAN (BELGRAD), BULGARİSTAN (SOFYA)


1.Gün: Ankara, İstanbul, Kavala
17:00 Kızılay Ofisimiz Atatürk Bulvarı No :85 Önü;

17:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı;

17:10 Söğütözü Armada Önü;

17:15 Odtü Köprüsü Altı;

17:20 Bilkent Köprüsü Altı;

17:25 Ümitköy Köprüsü Altı;

17:30 Koru Sitesi Migros Karşısı

17:35 Yaşamkent Bp Benzinlik


Gerekli molalar ile İstanbul’a varış. Dileyen misafirlerimiz İstanbul’dan turumuza katılabilirler. İpsala sınır kapısına ulaşmamızın ardından pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ile Dedeağaç, Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala‘ya varış.


2.Gün: Kavala, Selanik, İgomenitsa
Kavala ‘ya varisimiz ile sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası akabinde eşsiz güzellikteki Kavala sahillerinde fotoğraf molası verdikten sonra Selanik`e hareket. Selanik`e varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik gezimizde; Beyaz Kule, Kordon, Fuar, Selanik Kalesi, Döner Kule, Osmanlı ve Bizans eserleri görülecek yerler arasındadır. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi Aya Dimitros Kilisesi ile Türk Konsolosluğu’nun da bahçesinde bulunduran Mustafa Kemal Atatürk'ün Evi ve Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra kısa bir serbest  zaman  ve toplanma saatinde aracımızda buluşarak Yunanistan’ın Adriyatik kıyısındaki liman kenti olan İgomenitsa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yapılacak bilet bagaj ve gümrük işlemlerini takiben bizler İtalya2ya götürecek feribotumuz içerisindeki grubumuz için özel olarak ayırtılmış yerlere geçişiyoruz. Feribot içerisindeki zamanımızı havuz, bar, restaurant, casino bölümlerinde keyifli zaman geçirerek değerlendirebileceğiz. Konaklama feribot’da.


3.Gün: Bari, Roma

Bari’ye varışımızın ardından gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanması sonrası otobüsümüz ile Roma’ya hareket ediyoruz. Roma’da ilk olarak panoramik şehir turu ile başlıyoruz. Görülebilecek eserler arasında; Hristiyanlığın yönetim merkezi Vatikan ve en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan San Pietro Katedrali (Bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın Çarmığa Gerilmesi’nden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli PietaCollosseo), Roma ve Traiano Forumu, Circo Massimo Yarış Alanı, Mussolini´nin halka sesleniş konuşmasını yaptığı Venedik meydanı, Zafer Anıtı(Vittoriano), Aşk çeşmesi (FontanadiTrevi) ve İspanyol Merdivenleri (PiazzadiSpagna) bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan, Işıklar Altında Roma ( By Night) Akşam Turu’na katılabilirler (30EUR). Bu gece gezimizde, Roma şehrinin en yüksek tepesi olan Âşıklar Tepesi üzerinden Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkânı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso, Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Konaklama otelimizde.

4.Gün: Roma, Pisa, Floransa

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket. Varışımızı ile beraber yapılacak olan şehir turumuzda; Santa Maria Del Fiore Katedrali, Vaftizhane, Giotto'nun Çan Kulesi, Senyorlar Meydanı ve Sarayı, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Pisa Kulesi Turuna katılabilirler.(35 EUR) Bu turumuzda 12.yy’da Batı Akdeniz’in ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa’nın dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerden biri olarak kabul edilen eğik kulesi ile Katedral, Vaftizhane ve Miracoli meydanı gezilecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

 

5.Gün: Floransa, Venedik 

Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Venedik’e hareket. Şehir turumuzu yapmak üzere vaporettolar ile tarihi San Marco Meydanına ulaşarak yapacağımız gezimizde; San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Gondol Turuna katılabilirler (25EUR). Otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

 

6.Gün: Venedik, Verona, Garda Gölü, Milano

Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile İtalya’nın Sanayi ve Moda şehri Milano’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Verona - Garda Gölü Turuna katılabilirler(60 EUR). Bu turumuzda ilk olarak, İtalya’nın mermeri ünlü aynı zamanda dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Juliet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz. Tarihi şehir, günümüzde konserlerin gerçekleştirilmeye devam edildiği Tarihi Arena, Brave Dante, Senyörler Sarayı ile Erbe Meydanı’nı görebilme imkânı bulacağız. Verona’dan ayrılıp ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve Milano’ya varışımız sonrası gerçekleştireceğimiz Milano şehir turunda şehrin caddelerinde yürüyerek meşhur Doumo Meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. The Galleria Vittorio Emanuele Çarşısı ve ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak şehir turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

 

7.Gün: Milano, Lozan, Cenevre, Lyon

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Lyon’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Cenevre – Lozan Turuna katılabilirler (65 EUR). Turumuzun başlangıcında Leman Gölü’nün kuzey sahillerinden başlayarak göl kenarında bulunan Lozan şehrine varıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda; Uşi Antlaşması’nın imzalandığı Uşi Şatosu, Lozan Antlaşması’nın imzalandığı Bourivage Oteli ve Olimpiyat Müzesi görülecek yerler arasında olup, Birleşmiş Milletlerin Avrupa merkezi olan Cenevre’ye hareket ediyoruz. Varışımız sonrası turumuzda; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Dame Adası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Şehir turu ve serbest zaman sonrası Lyon’daki otelimize hareket. Konaklama otelimizde.

 

8.Gün: Lyon, Paris

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Lyon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dünya’daki önde gelen ipek üretim merkezi konumundaki Lyon, bu nedenle ülkenin modadaki önemli merkezlerinden de biri konumundaki yerini almıştır. Lyon; Rönesans mimarisinden kalan yapılarını ile birlikte gelişen ve değişen sanat dünyasına, zarif opera binasına, pek çok müzeye, anıta, zengin alışveriş olanaklarına, önemli bir mutfak kültürüne de sahiptir. Fourviere Notre Dame Basilikası, Fourviere’nin eteğinde bulunan Saint-Jean Katedrali, 1617 yılında kurulan Tinity Kilisesi, Bellecour Meydanı göreceklerimiz arasında olup, bu turumuz sonrası Fransa’nın Başkenti ve Moda’nın kalbi konumunda yer alan Paris’e hareket. Varışımız ile beraber otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

 

9.Gün: Paris

Erken saatlerde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz, ilk olarak gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; masallara, romanlara ve filmlere konu olmuş ve üzerinde dünyanın en büyük cam vitrayların Yer aldığı tam anlamıyla bir mimari şaheser; Notre Damme Kilisesi, muhteşem mimari yapısıyla Opera Binası, St. Germain, Louvre Müzesi, Concorde Meydanı ve Zafer Takı, Opera Meydanı, Champ Elysee görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman ve otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan kentin içinden geçen Seine Nehri Tekne Turu ve Paris’in simgesi Eyfel Kulesi Turu’na katılabilirler (40EUR). Turumuzda ilk durağımız 2.katına çıkıp şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı sunan, Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü kabul edilen Eyfel Kulesi, sonrasında ise tekne ile şehri ikiye ayıran Seine Nehri gezisine çıkıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görerek Seine Nehri‘nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşıyoruz. Bu tekne gezisi esnasında görülecek yerler arasında, Amerikan Kilisesi, Modern Sanatlar Müzesi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cite Adası, Adliye Sarayı, Louvre Sarayı’nı sayabiliriz. Konaklama otelimizde.

 

10.Gün: Paris, Brugge, Brüksel, Amsterdam

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Belçika’nın ve Avrupa’nın başkenti Brüksel’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Brugge Turuna katılabilirler(35EUR). Gezimizde ortaçağdan günümüze hiç bozulmadan gelen muhteşem mimarisi, su kanallarında yapılacak tekne gezisinde asırlar öncesine dönerek o dönem yaşamlarına şahit olabilme imkânına sahip olacağız. Brüksel’e varışımız sonrası panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.  Gezimizde Kraliyet Sarayı, Uzakdoğu Evleri, Büyük Saray, Borsa Binası, Atomium Stadyumu ve Heysel stadyumu görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Hollanda’nın Başkenti Amsterdam’a doğru yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

 

 

11.Gün: Amsterdam, Hannover

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Amsterdam panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Gezimizde Dam Meydanı, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, meşhur Kırmızı Fener Sokağı ile Elmas Fabrikası görülebilecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası, belirlenen saatte hareket ile konaklama yapacağımız Almanya’nın Hannover kentine doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Volendam – Marken Adası Turuna katılabilirler (35 EUR). Eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’da tarihi evler, Hollanda’nın simgesi yel değirmenleri ile liman ve aynı zamanda küçük bir ada konumunda olan Marken adasında ise, dünyaca ünlü peynir fabrikası görülebilecek yerler arasındadır. Konaklama otelimizde.

 

12.Gün: Hannover, Dresden, Prag

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Avrupa’da pek çok fuara ev sahipliği yapan Hannover şehrini panoramik olarak görüp Çek Cumhuriyeti Başkenti Prag’a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Dresden Turuna katılabilirler(35 EUR). Dresden, ufak ve şirin eski Doğu Almanya'da bir ortaçağ şehridir. Demir perde rejiminden kalan tipik toplu sosyal konutlar dikkatinizi çekecektir. “Elbe’nin Floransa'sı sıfatıyla anılan bir şehir. Eski şehirde yer alan; Katedral, Zwinger Sarayı, Kadınlar Kilisesi ile muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi panoramik gezilecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Prag’da bulunan otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


13.Gün: Prag
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Prag şehir turumuzda; Hradcany Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde bulunduran St.Vitüs Katedrali, Altınyol, Simyacılar Sokağı, Franz Kafka’nın Evi, 13. yüzyılda baş mimar Peter Parler tarafından inşa ettirilen üzerinde 31 Aziz Heykelinin yer aldığı  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda yaptırılan üzerinde 12  Havari’nin heykelinin bulunduğu tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasında yer almaktadır. Dileyen konuklarımız ekstra düzenlenecek olan Orta Çağ Gecesine katılabilirler(45 EUR). Orta çağ gecesi romanlarda okuduğunuz o orta çağ ortamını bulmanızı sağlıyor. Harika bir dekor, müthiş şovlar, şövalyeler, cadılar ne ararsanız hepsi burada, tatbikî eşsiz yemekler eşliğinde. Konaklama otelimizde.


14.Gün: Prag, Cesky Krumlov, Viyana

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Viyana’ya hareket. Yol üstünde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Cesky Krumlov Turuna katılabilirler(30 EUR). Vltava nehrinin kıvrımları içeresinde bir ada gibi gözüken bu şirin şehri tanıma turu. UNESCO miras listesinde olan, Prag’dan 180 kilometre mesafedeki CESKY KRUMLOV tam bir ortaçağ kentidir. Şehir içinde yer alan St.Vitus Kilisesi ile 13. yy’da inşa edilmiş Cesky Krumlov Kalesi dikkat çeken iki değerli yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kale içeresinde bulunan kuleden tüm şehri izleme imkânı bulabilirsiniz. Viyana’ya varışımız akabinde gerçekleştirecek olduğumuz Viyana Şehir gezisinde; Antik Müzeler, Sanat Müzesi, Hoffburg Sarayı, Opera Binası, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite Binası, Votiv Kilisesi, Prater, Tuna Nehri kenarı ve trafiğin yoğunluğuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında yer almaktadır. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.


15.Gün: Viyana, Bratislava, Budapeşte

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Budapeşte’ye hareket. Yol üstünde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bratislava Turuna katılabilirler (20 EUR). Tarihi dokusunu koruyabilmiş bir başkent olan Bratislava gezimiz sırasında; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F.Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini vermiş olduğu saray binaları, Michael Kulesi, Şehir ve Özgürlük meydanları ile Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri ve Opera Binası yer almaktadır. Turumuz sonrası Budapeşte’ye hareket ve akabinde varışımız ile beraber panoramik şehir gezisi bizleri bekliyor. Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Saint Stephen Bazilikası, Mathias Kilisesi, Gül Baba Türbesi, Budapeşte’nin en iyi manzarasına sahip Gellert Tepesi görebileceğimiz yerler arasındadır. Macaristan başkentinde konaklayacağımız otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tuna Nehri Tekne Turuna katılabilirler (25 EUR). Buda ve Peşte’yi gece ışıklandırılmış muazzam görüntüsünü seyrederek unutulmayacak anılara sahip olacaksınız. Harika bir görsel aktivite sizleri beliyor. Dileyen konuklarımız ekstra düzenlenecek olan Çigan Gecesi Turuna katılabilirler (45 EUR). Macaristan geceleri denince ilk akla gelen şeylerden biri de Çigan gecesidir. Bu turumuzda gideceğimiz restaurantta hem yerel içeceklerin, hem de dünyaca ünlü Gulş çorbası ve bir çok yöresel tatlar ile Macar mutfağının tadımlayacak, diğer taraftan da Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizlerde şovun birer parçası olabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

16.Gün: Budapeşte, Belgrad

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Belgrad’a hareket. Varışımız ile beraber panoramik şehir turumuz sırasında; Kale Meydanı, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Zindan Kapı, Askeri Müze, Damat Ali Paşa Türbesi,  Leopoldov Kapı, Nebojsa Kulesi,  Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tuna Nehri ve Sava Nehri Tekne Turuna katılabilirler (15 EUR). Konaklama otelimizde.


17.Gün: Belgrad, Sofya, Edirne, İstanbul
Otelde alınacak sabah kahvaltımız ardından Sofya’ya hareket. Varış sonrası Sofya içerisinde panoramik yolculuğumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında görülebilecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya University, Eski kraliyet Sarayı, neo-klasik stilde yaptırılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından devam ederek Sofya Heykeli’nde fotoğraf molası, şehrin sembolü olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

 

18.Gün: Edirne, İstanbul, Ankara
Kapıkule sınır kapısından gümrük ve pasaport işlemleri sonrası Kapıkule sınır kapısından ülkemize giriş yapıyoruz. Gerekli molalar eşliğinde İstanbul üzerinden Ankara varış ve turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek dileğiyle.

Ücrete Dahil Hizmetler

Lüks otobüsler ile ulaşım

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

3 ve 4* Otellerde konaklama

1 gece Roma’da oda kahvaltı konaklama

1 gece Floransa bölgesinde oda kahvaltı konaklama

1 gece Venedik bölgesinde oda kahvaltı konaklama

1 gece Milano’da oda kahvaltı konaklama

1 gece Lyon’da oda kahvaltı konaklama

2 gece Paris’de oda kahvaltı konaklama

1 gece Amsterdam’da oda kahvaltı konaklama

1 gece Hannover’da oda kahvaltı konaklama

2 gece Prag’da oda kahvaltı konaklama

1 gece Viyana’da oda kahvaltı konaklama

1 gece Budapeşte’de oda kahvaltı konaklama

1 gece Belgrad’ta oda kahvaltı konaklama

Panoramik Kavala, Selanik, İgoumenitsa, Roma, Floransa, Venedik, Milano, Lyon, Paris, Brüksel, Amsterdam, Hannover, Prag, Viyana, Budapeşte, Belgrad, Sofya şehir turları

Bazı şehirlerde alınan zorunlu yerel rehberlik hizmeti ücretleri

Tüm otoban, check-point ve otopark ücretleri

Gümrük Vergileri

Şehir Vergileri
Igoumenitsa - Bari arası feribot yolculuğu. (Pulman Koltuk)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli 120 € (Çok Girişli Schengen Vizesi)

Yurtdışı Çıkış Pulu

Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Eur`dur.)

Ekstra turlar

Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

Öğle ve Akşam yemekleri,

Tüm kişisel harcamalar,

İsteğe bağlı şoför bahşişleri

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.