BÜYÜLÜ KÜBA TURU

BÜYÜLÜ KÜBA TURU
0.00

BÜYÜLÜ KÜBA TURU

KURBAN BAYRAMI 2017

Klm Air Gidiş & Air France Havayolları İle Dönüş

 

30 Ağustos HAREKET

 

TRİNİDAD VE VARADERO 4* OTELDE HERŞEY DÂHİL KONAKLAMA

SANTA CLARA VE CIENFUEGOS TURLARI DÂHİL

HAVANA’DA OTELDE 1 ADET AKŞAM YEMEĞİ DÂHİL

SADECE PASAPORT GÖRÜNTÜSÜ İLE KÜBA VİZESİ İMKÂNI!

 

HAVANA 3 – TRINIDAD 1 – VARADERO 2

1. Gün: İSTANBUL AMSTERDAM HAVANA

Kurban seyahatinize neşe katmak için özel uğurlama ile havalimanı ekibi ile gece saat tam 03.30’da Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma ve tura katıldıktan sonra seyahatinizin geri kalan kısmında keyfinize bakacaksınız. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 07.00’da Klm Havayolları’nın KL 1610 tarifeli sefer ile Amsterdam’a uçuş. Yerel saat ile Schiphol Havaalanına 08.30 ‘da  varış. 1:30 saat bekleme süresinin ardından uçak değişimi ile 10.15’te Klm Havayollarının KL 723 tarifeli seferi ile Küba’nın başkenti Havana’ya hareket uçuştan sonra Küba saati ile 14.30’da Havana’ya varış, Saatlerinizi tekrar 7 saat geri almayı unutmayın. Jose Marti Havaalanında karşılanmamızın ardından Havana, Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesini gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra Havana Club Rom Müzesini gezecek ve şeker kamışının roma dönüştüğü uzun macerayı izleyeceğiz.Serbest zamanın ardından günün geri kalanında Havana sokaklarında dolaşmak için serbest zaman ardından otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: HAVANA

Sabah kahvaltısından sonra dileyen misafirlerimiz ile Ekstra: ( 95 Eur ) düzenlenecek olan Pinar del Rio – Vinales Turu‘na katılabilirler. Puro fabrikasının ünü tüm dünyaya yayılmış bölgesinde Küba Purolarının yerinde nasıl yapıldıgını göreceksiniz. Donatien Puro Fabrikasını ziyaret edip, ardından Vinales kasabasına gidip, Los Jazmines Seyir Terasından Vinales Vadisinin muhteşem manzarasını izliyorsunuz. Saat 13.30′da öğle yemeği El Palenque Restoran’da yenilecektir. Yemek sonrası “Cueva del Indio” mağarasının içindeki nehri sandalla gezdikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzelliğe sahip doğada Leovigildo tarafından çizilmiş kocaman bir yaglı boya tablosu sizi bekliyor.Turumuzun ardından otelimize dönüş
Dileyen misafirlerimiz Ekstra Tropicana Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.( 130 Eur )


3. Gün: HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan ufak meydanda sergilenecek olan kısa rumba performansını izleyeceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi Dünyadaki en iyi 7 barından biri olan Floridita Restoran - Bar’da canlı müzik eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesinde yürüyerek devam ediyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki Cafe Taberna’daki akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler.
Benzersiz Küba Turu ( Canlı müzik + Yemek ): 90 Eur .Akşam dilerseniz ( 85 Eur ) Ünlü Kübalı grup Compay Segundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki otantik restorantımızda, şehrin en güzel istakozunu yapan mutfağı ile ünlü resturantta canlı Küba müziği eşliğinde Istakoz menülü keyifli bir akşam sizleri bekliyor Tur sonrasi serbest zaman. Geceleme otelimizde.


4. Gün: HAVANA CIENFUEGOS TRINIDAD

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidad’a hareket. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi serbest olarak Cienfuegosta yerel restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından 1 saat mesafedeki Trinidad'da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad’daki otelimizde.
** Trinidad otelimiz herşey dâhil konseptindedir.


5. Gün: TRINIDAD SANTA CLARA VARADERO

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz öğle yemeğimizi serbest olarak yol üzerinde yerel bir restoranda alarak, özel otobüsümüz ile Varadero’ya devam ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara’yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Varadero’daki otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.


6. Gün: VARADERO

Sabah kahvaltısınında ardından günün geri kalanında eşsiz kumsalın tadını çıkarmak için serbest gün. Dilerseniz, extra ( 125 Eur ) Crusero Del Sol gezisine katılabilirsiniz. Marina Gaviota’dan bineceğiniz Katamaran’da hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz, şnorkelle dalış a yakın fırsatımı olacak. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. Cayo Blanca’da alıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var... Geceleme otelimizde
** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.


7. Gün: VARADERO HAVANA PARİS

Sabah kahvaltıdan sonra Havana’ya transfer. Geri dönüş öncesinde alışveriş yapabilmeniz için serbest vakit daha sonra Jose Marti Havaalanına’na transfer. Havana’dan 22.35’te Air France Havayollarının AF 943 tarifeli seferi ile Paris’e hareket. Geceleme uçaktadır.


8. Gün: PARİS İSTANBUL

Saat 13.40’da Paris’e varış. Saatlerinizi 7 saat ileri alıyoruz. 5 saat bekleme süresinin ardından uçak değişimi sonrası Air France Havayollarının AF 1390 tarifeli seferi ile 18:50′de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 23.15’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve hizmetlerimizin sonu. Bir başka seyahatimizde tekrar buluşmak dileğiyle.


Ücrete Dahil Hizmetler

İstanbul – Amsterdam - Havana – Paris - İstanbul Arası Klm ve Air France Havayolları ile Ekonomi Sınıf Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
Panoramik Havana – Trinidad Şehir Turları
4 yıldızlı otellerde Havana’da 3 gece oda kahvaltı, Varadero’da 2 gece Herşey dâhil,Trinidad’da 1 gece Herşey Dahil olarak toplam 6 gece konaklama.
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
Cienfuegos ve Santa Clara Şehir Turları
Havana Otelde Akşam Yemeği
Havalimanı vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahat sağlık ve güvence paketi 30 € - 65 yaş ve üzeri 60 €
Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
Programda Belirtilen Tüm Ekstra Turlar
Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar
Küba Vize Ücreti 40 €

Ve Benzeri Oteller,
4* COMODORO HOTEL HAVANA VB
4* ANCON HOTEL TRINIDAD VB
4* BRISAS DEL CARIBE HOTEL VARADERO VB

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.