BAŞTAN BAŞA UKRAYNA

BAŞTAN BAŞA UKRAYNA
299.00 €

İLK BAHAR, YAZ, ŞEKER & KURBAN BAYRAMI DÖNEMİ
BAŞTAN BAŞA UKRAYNA
VİZESİZ
Atlas Global Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
 LVIV (3) – KIEV (2) – ODESSA (2) – KISINEV 
***Moldova - Kişinev Şehir Turu Dahil***
27 Mart & 03, 10, 24 Nisan & 01, 08, 15 Mayıs & 05, 26 Haziran (Ramazan Bayramı)
03, 10, 17, 24, 31 Temmuz & 07, 14, 21, 28 Ağustos (Kurban Bayramı),
04, 18 Eylül & 02, 16, 30 Ekim & 13 Kasım, 2017 Hareket... 7 Gece
***TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!***

1. Gün: İSTANBUL-LVIV

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Atlas global kontuarı önünde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Atlas Global Hava Yolları’nın KK 7871 nolu uçuşu ile 10:15’de Lviv’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:15’de Lviv`e varışımıza istinaden alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panaromik olarak düzenlenecek olan şehir tanıtım turu için hareket ediyoruz. II. Dünya Savaşından hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO dünya mirasları listesine girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ortaçağ akşam yemeği turmuza katılabilirler.(45 Euro). Bölgeye özgü yemeklerin tadına bakma şasımızın olcağı turumuzun ardından otelimize transfer.


2. Gün: LVIV

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Dilerseniz ekstra olarak düzenlencek olan Altın Nal Şatoları turuna katılabilirsiniz.(45 Euro) Orjinal halleri günümüze kadar korunmuş biribirinden etkiliyeci şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk odurağımız Zolochev şatosunu; 1634’ den günümüze kadar gelen restore edilerek korunmuş ve turizme kazandılırmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işgence izlerinden tutunda, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar bir çok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev kalesi ziyaretinin ardından, ikinci durağımız Podgoretski şatosu. Zolochev kalesinden bir yıl sonra 1635’de inşaası tamamlanan şato bir saray kadar görkemli olması ile adından bahsetirir. 3 Silahşörler filminin çekimlerine de ev sahipliği yapmış olan şatonun surları kendi dönemine ait bir çok eseri bünyesinde barındırmaktadır. Ardından son ziyaret noktamız olan Olesko Şatosuna geçiyoruz. 18. yüzyıllarından kalma, mimarisi ile ünlü anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış ender görülür güzellikte tarihi bir Şato olan Olesko’nun ilk kuruluş amacı bölge savunması için olsada 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra Kraliyet Ailelerinin Rezidansı olarak hizmet vermiştir. Tur bitimi şehir merkezine transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Çikolata, kahve fabrikası ve eczacılık müzesi turumuza katılabilir.(30 Euro) Çikolata ve kahve üretim aşamalarını öğrenip, tadına bakma imkanımızın olacağı gezimizin ardında, eczacılık müzesinde; ilaç sektörünün geçmişten bugüne tarihi gelişimi ve üretimi ile ilgili bir çok bilgi öğreneceğiz. Turumuzun bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


3. Gün: LVIV

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Dilerseniz ekstra olarak düzenlencek olan Osmanlı’nın izinde Karpatlar ve Hürrem Sultan turuna katılabilirsiniz.(75 Euro) Osmanlı’nın bölgedeki geçmişini irdelemek üzere, ilk olarak Kanuni Sultan Süleyman’ın karısı Hürrem Sultan’ın doğum yeri olan, Lviv’in 60 km dışındaki Rohatyn bölgesini ziyaret edeceğiz. Unesco dünya mirasları listesinde bulunan ve rahipliğini Hürrem Sultan’ın babasının yaptığı 1598 yılında inşaa edilmiş Kutsal Kiliseyi ziyaret edip, şehir merkezinde konumlanmış olan Roxana (Hürrem Sultan) heykelini gördükden sonra, Ivano-Frankivsk bölgesine geçiyoruz. Kuruluşundan 300 yıl sonra ünlü ukraynalı yazar Invan Franko’nun adına simi değiştirilen şehirde Potocki Kalesi, Tanrının yükselişini simgeleyen katolik kilisesi, ermeni kilisesi, Nezalezhnosti caddesi, belediye binası göreceğimiz başlıca yerler arasında. Karpatların başkenti olarak bilinen bölgede yapacağımız güzel gezinin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


4. Gün: LVIV-AŞK TÜNELİ-RIVNE-KIEV

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Klevlan’a doğru yola çıkıyoruz. Klevan’da bir çok sıralamada en güzel, en ziyaret edilesi yerler listelerin başında gösterilen aşk tünelini ziyaret ediyoruz. Tek yönlü bir tren yolunun, etrafında 6 km boyunca uzayıp giden ağaçların, yukarıdan birleşmesi sonucu oluşmuş doğal tünelde, bir efsaneye göre ilk defa yürüyen çiftlerin dilekleri kabul olurmuş. Bu doğa harikası tünelde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Rivne’ye doğru hareket ediyoruz. Varışımızda yapacağımız şehir tanıtım turumuzda Svyato Voskresensky Katedrali, şehir tiyatrosu, organik market, panaromik olarak görüleceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Kiev’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Kiev’e varış ve otelimize transfer. Dinlenmek üzere günümüz serbest.


5. Gün: KIEV

Kahvaltının ardından Kiev şehir tanıtım turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapı ile Ayasofya meydanını gördükden sonra dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz. Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli ve Andrevski yokuşu turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi günümüz serbest. Dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Pecarska Lavra Manastırı, Mikrominyatür ve Savaş Müzesi turuna katılabilirsiniz.(55Euro) Kapladığı 27 dönüm arazi ile Sovyetler birliği zamanındaki en büyük manastırlardan biri olan Pecarska Lavra’nın kuruluşu 19.yyın ortalarına dayanmaktadır. İçerisinde 12 adeti yeryüzünde taş yapı, 6 tanesi ise yer altında mağra olamak üzere toplama 18 adet kilise bulunmaktadır. Manastırın içerisinde bulunan, ziyaret noktalarımızdan bir diğeri ise mikro minyatür müzesi. Mikro ebatlarda yapılmış eserleri, özel büyüteçlerle gözlemleme imkanı bulacağımız gezimizin ardından 2. Dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olan, 2.Dünya savaşı müzesini keşfe çıkıyoruz. Savaşa dair hertürlü uçak, tank, roket gibi mühimmatın sergilendiği müzedeki gezimiz bizleri zamanda yolculuğa çıkartacak. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tekne turu ve akşam yemeği turumuza katılabilirler.(55 Euro) Dinipro nehri üzerinde yapacağımız tekne turu esnasında şehri ışıklar altında farklı bir açıdan resmetme olanağımızın olacağı turumuzun ardından, bölgeye özgü yemekleri tadacağımız akşam yemeğimizi almak üzere restaurantımıza geçiyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


6. Gün: KIEV-ODESSA

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Odessa’ya doğru hareket ediyoruz. Karadeniz’in incisi olarak anılan Odessa, Ülke’nin en tarihi ve tursitik şehirlerinden biri olma özelliğinide elinde bulunduruyor. Varışımızda yapacağımız şehir turumuz esnasında, Potemkim Zırhlısı (Battelship Potemkin) filmine ev sahipliği yapan ve film ile ünlü Potemkim merdivenleri, Avrupa’nın mimari incisi olarakda bilinen Odessa Operası, Deribasovskaya caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest.


6. Gün: KIEV-ODESSA

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Odessa’ya doğru hareket ediyoruz. Karadeniz’in incisi olarak anılan Odessa, Ülke’nin en tarihi ve tursitik şehirlerinden biri olma özelliğinide elinde bulunduruyor. Varışımızda yapacağımız şehir turumuz esnasında, Potemkim Zırhlısı (Battelship Potemkin) filmine ev sahipliği yapan ve film ile ünlü Potemkim merdivenleri, Avrupa’nın mimari incisi olarakda bilinen Odessa Operası, Deribasovskaya caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest.


7. Gün: ODESSA

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Katakomplar, Akkerman Kalesi ve Shabo Konyak üretim fabrikası turumuza katılabilirsiniz.(60 Euro) 2500 – 3000 km uzunluğundaki şehir altına kurlumuş tüneller, tarih boyunca farklı amaçlara hizmet etmişler, 18. ve 19.yylarda kadın köle ticareti ve hapishanaleri olarak kullanılırken, ikinci dünya savaşı sırasında, nazilerin işgalinden saklanan direnişçilere sığınak olmuştur. Katakomplarda yapacağımız yürüyüş turumuzun ardından, tarihi Akkerman kalesine geçiyoruz. Ukrayna’nın güneybatısında, Dinyester Nehri’nin Karadenize ulaştığı noktada oluşan haliçde yer alan Kale 1484'de, II. Bayezid döneminde Osmanlı topraklarına katılmış, 1812’de ise Bükreş Antlaşması ile Rusya İmparatorluğu'na bırakılmış. Kale ziyaretimizin ardından, en eski konyak üretim merkezi olan Shabo Konyak Fabrikasını ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. Konyak yapımı hakkında bilgi edinip, çeşitli konyakları tatma ve alışveriş yapma şansımızın olacağı tur bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


8. Gün: ODESSA – KİŞİNEV – İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile Moldova’nın başkenti Kişinev’e doğru hareket ediyoruz. Varışımızda yapacağımız şehir turumuz esnasında, Büyük Stephan parkı, Pushkin Anıtı, Moldova Kültür merkezi, parlamento binası ve kiliseler görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Milestii Mici Köyü ve Şarap turuna katılabilirsiniz.(45 Euro) Büyüklüğü ile Guiness Rekorlar kitabına girmiş, yerin 50 metre altında, 200 km uzunluğunda, 2 milyon şişe şarabın muhafaza edildiği bu devasa mekanda, yapım aşaması hakkında bilgi aldığımız şaraplardan tatma ve alışveriş yapma imkanımız olacak. Tur bitimi havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Atlas Global Hava Yolları’nın KK 6072 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 21:50’de İstanbul Atatürk Havalimanına hoş geldiniz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Atlas Global Hava Yolları ile İstanbul (IST) – Lviv (LWO) – Kişinev (KIV) – İstanbul(IST) parkurunda uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen kategori otellerde seçilecek kategori otelde 7 gece konaklama,
Alan/otel/alan transferleri,
Panoramik olarak gerçekleştirilecek Lviv, Aşk Tüneli, Rivne, Kiev, Odessa, Kişinev,  şehir turları
Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
TURSAB Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),
Müze ve ören yerleri girişleri,
Rehber ve şoför tipleri.

Avantajlı Ekstra Geziler A Paketi
**** Altın Nal Şatoları (45 Euro) + Çikolata, Kahve Fabrikası ve Eczacılık Müzesi (30 Euro) + Pecarska Lavra Manastırı, Mikrominyatür ve Savaş Müzesi (55 Euro) + Katakomplar, Akkerman Kalesi ve Shabo Konyak Müzesi (60 Euro)
Avantajlı ekstra geziler: 190 Euro yerine, 125 Euro (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

Avantajlı Ekstra Geziler B Paketi
**** Orta Çağ Akşam Yemeği (45 Euro) +  Altın Nal Şatoları (45 Euro) + Çikolata, Kahve Fabrikası ve Eczacılık Müzesi (30 Euro) + Osmanlı’nın izinde Karpatlar ve Hürrem Sultan turu (75 Euro) + Pecarska Lavra Manastırı, Mikrominyatür ve Savaş Müzesi (55 Euro) + Tekne turu ve Akşam yemeği (55 Euro) + Katakomplar, Akkerman Kalesi ve Shabo Konyak Müzesi (60 Euro) +
Milestii Mici köyü ve Şarap mahsenleri (45 Euro)
Avantajlı ekstra geziler: 410 Euro yerine, 295 Euro (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

Notlar;
İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.
Bağlantı kampanyamız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.
Gruplarda bağlantı kampanyası geçerli değildir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
05.06.2017349.00 €529.00 € 349.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
26.06.2017449.00 €659.00 € 449.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 399.00 €
Taksitler »
03.07.2017399.00 €609.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
10.07.2017399.00 €609.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
17.07.2017399.00 €609.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
24.07.2017399.00 €609.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
31.07.2017399.00 €609.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
07.08.2017399.00 €609.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
14.08.2017399.00 €609.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
21.08.2017399.00 €609.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
28.08.2017449.00 €659.00 € 449.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 399.00 €
Taksitler »
04.09.2017399.00 €609.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
18.09.2017399.00 €609.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
02.10.2017399.00 €609.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
16.10.2017349.00 €529.00 € 349.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
30.10.2017349.00 €529.00 € 349.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 349.00 €
Taksitler »
13.11.2017299.00 €449.00 € 299.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 299.00 €
Taksitler »
Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.