ANKARA ÇIKIŞLI TRANSİLVANYA TURU

ANKARA ÇIKIŞLI TRANSİLVANYA TURU
0.00

Bulgaristan Romanya Transilvanya Turu
2017 İLKBAHAR – YAZ - SONBAHAR
3 Gece 5 Gün 4* OTELLERDE KONAKLAMA
Bulgaristan – Romanya
ZORUNLU EKSTRA ÖDEME YOK
Veliko Tarnavo -  Bükreş – Sinaia – Bran – Braşov – Köstence – Mangalya – Varna – Nessebar - Burgas

1. Gün: Ankaradan Hareket

14:30 Kızılay Atatürk Bulvarı No: 81
14:35 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
14:40 Söğütözü Armada Önü
14:45 Odtü Köprüsü Altı
14:50 Bilkent Köprüsü Altı
14:55 Ümitköy Köprüsü Altı
15:00 Koru Sitesi Migros Karşısı
15:05 Yaşamkent Bp Benzinlik
15:10 Eryaman Optimum Önünden hareket

2. Gün: Veliko Tarnavo – Bükreş
Sabah saatlerinde varışımızın ardından Bölgenin en büyük şehirlerinden biri olan ayni zamanda Bulgaristan’ın eski başkenti olan, dört tepe üzerine ve Yantra nehiri vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine gitmek için harekete geçiyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi, iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turumuz sırasında Ulusal müze ve Kırk Azizler müzesini ve Tsarevets Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası ve kısa süreli serbest zaman sonrası, küçük Paris diye isimlendirilen Bükreş’e doğru hareket ediyoruz. BÜKREŞ, Tuna Nehri'nin Dambovita kolu üzerinde, yaklaşık 2,5 milyon nüfuslu çok güzel bir şehirdir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de oldukça etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli yerlerinden birisi  olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu dış cephesi ile dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Bükreş Üniversitesi Binası, Zafer Takı,  Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini sayabiliriz. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde, dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler.(40 EUR)
Sabah Kahvaltısı: Veliko Tarnavo yolu üzerinde bulunan dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bükreş yolu üzerinde bulunan Türk dinlenme tesisinde serbest zamanda arasında ekstra alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Romen Gecesi.
Konaklama; Hotel Grand Rin vb.
Para Birimleri: Bulgaristan – Leva ( Ortalama kur değeri 1 Euro – 1,95 leva ) Romanya – Lei  ( Ortalama kur değeri 1 Euro – 4,3 lei )
Rota: İstanbul-Veliko Tarnavo (472 km), Veliko Tarnavo – Bükreş (214 km) 
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 686 km
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20.00


3. Gün: Bükreş (Bükreş- Sinaia - Bran - Brasov – Bükreş)
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.
İsteyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Transilvanya, Drakula Şatosu (Sinaia-Bran-Braşov) turuna katılabilirler.(45 EUR)
Turumuzda Romanya'nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya'ya doğru yola koyuluyoruz. Gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesini ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabasındaki Drakula Şatosunu görüp, Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Muresenilor Evi Müzesi, Piata Sfatului,  Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezimiz sonrasında Bükreş’e dönüyoruz. Geceleme için  otelimize geçiyoruz.
Sabah Kahvaltısı, Otelde açık büfe olarak alınacaktır ve tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği, Bran’da kasaba merkezinde serbest zaman esnasında ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi olarak Horoz Çorbası ve Makara Tatlısı  
Akşam Yemeği: Bükreş şehir merkezinde serbest zaman esnasında ekstra olarak alınacaktır. Tüm yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Rehberimizin Tavsiyesi olarak; Tokitura (Et yemeği) , Mititei (Sulu Köfte) , Krep Suzet Tatlısı deneyebilirsiniz.  
Konaklama: Hotel Grand Rin vb.
Para Birimleri, Romanya – Lei  ( Ortalama kur değeri olarak 1 Euro – 4,3 lei )
Rota, Bükreş – Sinaia (127 km ) , Sinaia,  Bran (50 km) , Bran – Braşov (27 km ) , Braşov – Bükreş (171 km) 
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 375 km
Otele Giriş Saati: 19.30

4. Gün: Bükreş-Köstence-Mangalya-Varna
Sabah kahvaltısı ardından, Otel çıkış işlemlerini bitirdikten sonra otel önünden hareket edecek olan araçlarımızla Köstence turu için Köstence’ye hareket ediyoruz. Yolculuk sonrası Köstence'ye varış, Dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Köstence şehir turuna çıkıyoruz. Ortodoks Katedrali, Mahmudiye Camii,  Roman Katolik Kilisesi, Lon Jalea Müzesi, Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve Surları görüyoruz. Turumuz sonrasında kısa süreli serbest zaman sonrasında sahil yolunu takip ederek Dobruca bölgesinin en eski camisi olan sahil şehri Mankalya’da bulunan Mankalya Camisi, 1525'de Esma han Sultan'ın yaptırdığı cami ziyaretimizin ardından Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Varışımızala birlikte panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz panoramik şehir turunda  Arkeoloji Kompleksi, Roma Hamamı, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası enfes yemekleri tadabileceğimiz Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüş ve kısa süreli serbest zaman sonrası, otelimize transfer gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde. İsteyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler.(30 EUR)
Sabah Kahvaltısı, Otelde açık büfe olarak alınacaktır ve  tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği, Köstence şehir merkezinde serbest zaman esnasında ekstra olarak alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi olarak Köstence’de bulunan Türk Restoranlarından faydabilirsiniz. 
Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Bulgar Gecesi.
Konaklama, Hotel Golden Tulip, Varna v.b
Para birimleri : Romanya, Lei  ( Ortalama kur değeri 1 Euro – 4,3 lei ),  Bulgaristan – Leva ( Ortalama kur 1 değeri Euro – 1,95 leva )
Rota, Bükreş - Köstence (212 km), Köstence – Mankalya (100 km) , Mankalya – Varna (115 km ) 
Toplam Kat Edilecek Mesafe, 427 km
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20.00

5. Gün: Varna – Nessebar – Burgas – İstanbul

Sabah kahvaltısı ardından Nessebar’a Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseberda ziyaretlerimiz sonrası, deniz sehri olan Burgas panoramik turumuzu tamamlayıp İstanbul’a devam ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: , Nessebar eski şehir merkezinde  ekstra serbest zaman.Rehber Tavsiyesi : Deniz Mahsulleri.

Akşam Yemeği:Edirne – İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi.
Para Birimleri Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Leva )

Rota: Varna – Nessebar (101 km) ,Nessebar – Burgas (34 km) , Burgas – İstanbul ( 334 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 469 km

İstanbul Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini : 21:00

 

 


Ücrete Dahil Hizmetler

Lüks Vesturizm otobüsleri ile ulaşım
Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
4* lı otellerde 2 Gece Bükreş’te Konaklama ve Sabah Kahvaltıları
4* lı otellerde 1 Gece Varna’da Konaklama ve Sabah Kahvaltıları
Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
Şehir Vergileri
Gümrük Vergileri
Programda belirtilen panoramik şehir turları.
Araç içi su ikramı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
Ekstra turlar
Otelde alınan ekstralar.
Şoför ve Rehber bahşişleri.
Tüm kişisel harcamalar
Öğle yemekleri ve aksam yemekleri.
SCHENGEN veya ROMANYA VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).
Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
Sınır geçişleri araç personellerimiz ve rehberlerimiz yardımı ile yapılmaktadır.
Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dâhil) , Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg.
Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
Tur Programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Vesturizm tarafından bildirilecektir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Vesturizm tarafından bildirilecektir.
Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Vesturizm tarafından bilgi verilecektir
3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Vesturizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Vesturizm tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında ya da on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
Tura katılım için Vesturizm tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Vesturizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dâhil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
Vesturizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Vesturizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.